Zaprzyjaźnij się z niezbędną statystyką

Statystyka to prześladowczyni wielu osób. Nieistotne, czy jesteś humanistą, lekarzem, czy przedstawicielem nauk ścisłych, statystyka na pewno cię dopadnie. W jaki sposób skutecznie z nią sobie dać radę?

obliczenia finansowe

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Bez rzetelnego opracowania uzyskanych danych, nie ma mowy o nauce. Statystyka jest jej urzeczywistnieniem. Jeżeli ciężko jest nam sobie poradzić, warto skorzystać z różnorodnej oferty specjalistów, którzy przybędą nam z odsieczą. Dla fachowców usługi statystyczne to norma – Warto korzystać raczej z fachowych firm, a nie z usług osób prywatnych, którzy ogłaszają się na różnych portalach internetowych. Fakt, iż zapłacimy wówczas więcej, ale mamy gwarancję, że nasze dane zostały zinterpretowane [poprawnie, a na tym przecież najbardziej nam zależy. Jeżeli nie chcemy w całości korzystać ze wsparcia, można udać się jedynie na konsultacje metodologiczne i statystyczne do takiej firmy.
Europa

Autor: seblinux78
Źródło: http://www.flickr.com

Rzetelna instytucja oferująca te usługi winna w sposób fachowy w pierwszej kolejności skonsultować nasz projekt pod względem metodologicznym. Może oferować w tym zakresie wszelakie doradztwo z tym powiązane. Potem powinna przygotować uzyskane dane do całościowej analizy. Kolejnym krokiem będzie statystyczna analiza danych razem z niezbędną interpretacją – czytaj o statystycznych analizach danych. Możemy pokusić się o samą analizę, bez interpretacji wyników. Usługa wówczas będzie nieco tańsza. Firma zagwarantuje również wsparcie merytoryczne po zrealizowaniu zlecenia, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wsparcie trwać ma prawo aż do momentu całkowitego zamknięcia projektu przykładowo do obrony pracy licencjackiej.

Wybierając odpowiednią firmę, jaka dokona analizy uzyskanych danych, zwróćmy uwagę, czy oferuje wszystkie kroki. One bowiem stanowią fachową obsługę statystyczną naszego przedsięwzięcia. Dobrze jest więc wybrać firmę godną zaufania, ponieważ wiele od niej wszak zależy.