Dla kogo studia na kierunku politologia

Kierunek Politologia to oferta dla tych, którzy chcieliby decydować o przyszłości swej a także otoczenia, włączając się w życie społeczno-gospodarcze, dla zaciekawionych procesami społecznymi, ekonomicznymi oraz politycznymi w naszej ojczyźnie a także w świecie, dla ludzi dostrzegających rolę nowoczesnej komunikacji społecznej w funkcjonowaniu firm i instytucji, dla przyszłych pracowników mediów oraz reklamy.

wyższa szkoła turystyki

Autor: Thacher Gallery at the University of San Francisco
Źródło: http://www.flickr.com
Z uwagi na obszerny zakres przedmiotowy studia politologiczne to również pomysł dla poszukujących takiego kierunku kształcenia, jaki otworzy im wiele opcji uzyskania atrakcyjnej pracy, w tym prowadzenie własnej firmy na wymagającym europejskim rynku. Absolwent kierunku posiada gruntowną wiedzę na temat mechanizmów życia politycznego, społecznego a także ekonomicznego i umiejętność podejmowania decyzji, gromadzenia i systematyzowania wiedzy, dokonywania samodzielnej, zintensyfikowanej analizy zjawisk a także procesów występujących w sferze publicznej. Umie dokonać wyboru optymalnych podejść strategicznych i taktycznych z zakresu problemów krajowych, w europie a także międzypaństwowych.

Umie dostosować się do żywiołowo zmieniającej się rzeczywistości społeczno-ekonomicznej i politycznej. Posiada umiejętność pracy w zespole, znajomość zasad życia społeczno-gospodarczego a także reguł etyki zawodowej. Przygotowany jest do samodzielnego realizowania pracy w segmencie publicznym, świecie polityki, organizacjach gospodarczych oraz społecznych, instytucjach ponadpaństwowych jak też w nowoczesnym biznesie.Absolwent ma możliwość również podjąć studia drugiego stopnia. Łączną częścią studiów są zajęcia warsztatowe prowadzone przez przedstawicieli życia publicznego i krajowego i międzynarodowego biznesu, jacy osiągnęli sukcesy w swoich dziedzinach.

Dziennikarstwo studia to profil dla ludzi ciekawych świata oraz ludzi – warto spróbować na WSTE. Studia na kierunku dziennikarstwo oraz komunikacja społeczna to pomysł dla wszystkich osób zainteresowanych mediami, multimediami, marketingiem, public relations oraz problematyką prasy samorządowej i regionalnej. Dzięki niemu zdobędziesz wiedzę na temat mediów, natomiast praktyczne umiejętności i warsztat szkolić będziesz pod okiem doświadczonych dziennikarzy. Studenci korzystają z pracowni TV oraz szlifują swe zdolności w akademickich mediach. Jeśli interesują cię wcześniej wymienione kierunki, wpisz w wyszukiwarkę wyrażenie: dziennikarstwo studia względnie studia politologia.