Jaki powinny mieć przebieg właściwie zaplanowane przygotowania zawodników na zawody triathlonowe.

Triathlon od jakiegoś czasu zaczął być ogromnie popularny, świetnie można to zobaczyć po ilości imprez, jakie się organizuje w sezonie. Obecnie liczących się imprez jest już blisko sto, a bez przerwy pojawiają się kolejne, i na wszystkich można zobaczyć sporo uczestników. W zawodach triathlonowych biorą udział ciężko trenujący zawodnicy, nastawieni przede wszystkim na zwycięstwo, jak też zwykli ludzie, dla których sukcesem będzie dotarcie na metę i pokonanie swoich słabości.

Niektórzy potraktują to jako jednorazowy występ, dla innych będzie to wstęp do następnych wyzwań i ciężkiego trenowania.

pływanie to jedna z części Thriatlonu

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Świetną sprawą jest w triathlonie to, że zawody są organizowane na kilku różnych dystansach. Osoby zaczynające przygodę mogą wystąpić w najkrótszym, a jeżeli ich możliwości pozwolą, to za jakiś czas spróbować sił na nieco dłuższych dystansach. Lecz nawet na te najkrótsze zawody nie można pójść tak z marszu, bez żadnego przygotowania – zobacz dodatkowe informacje o szkole pływania. Konieczny będzie odpowiedni trening, przygotowujący organizm na taki trud i pozwalający na bezpieczne dotarcie do mety.W związku z tym triathlon jest złożony z kilku całkowicie odmiennych dyscyplin, to tego trening jest bardzo zróżnicowany.

Czy nasz post zdaje się być intrygujący? Pragniesz obejrzeć więcej informacji na podobny temat? Więc idź tu śruba calowa i przeczytaj następny wątek.

Rzecz jasna najważniejsze dla osób które zaczynają trenowanie jest dokładne ułożenie planu i jak najdokładniejsze jego pilnowanie. Ono Cie odpowiednio przypilnują .

Należy skorzystać przy tym z porad doświadczonego trenera, żeby uniknąć mogących się pojawić błędów.

kolarstwo w thriatlonie

Autor: gabrielvilela
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze zaplanowany triathlon trening powinien obejmować każdą z trzech dyscyplin w różnych obszarach, czyli szybkość, wytrzymałość i technikę. Tylko kompleksowe ćwiczenia mogą pozwolić na takie przygotowanie organizmu, że zakończenie zawodów będzie po prostu przyjemnością, a nie strasznym wysiłkiem. W odpowiednio zaplanowanym treningu nie może także zabraknąć miejsca na zwykłe ćwiczenia na siłę, wprawdzie wielu zawodników ich unika, ale doskonale wzmacniają one mięśnie pracujące przy pływaniu, bieganiu czy jeździe na rowerze. Pełnią także ważną rolę ochronną przed niektórymi urazami, jeśli więc tylko będą takie możliwości, to nie należy ich unikać.