Jeśli pragniesz polepszyć sprawność umysłową swojego dziecka – ulokuj swój czas i pieniądze w zwyczajne sposoby wychowania.

Postęp technologiczny obejmuje już teraz nie tylko starszych, pracujących ludzi. Odkrycia i cuda teraźniejszego wieku zawładnęły także najmłodszą częścią społeczności, co niestety nie oddziałuje pozytywnie na ich rozwój. Nowoczesne odkrycia dwudziestego pierwszego wieku dotyczą każdej dziedziny życia.

Książka z niebieską okładką

Autor: umairadeeb
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli rozmyślamy o naszych podopiecznych – dziś nie są już blokowymi łobuzami, czy domowymi duszami towarzystwa, fanatykami gier planszowych, zabawek, pluszaków, lalek, plastikowych samochodów itp. W teraźniejszych czasach, są już prawdziwymi amatorami laptopów, telefonów, tabletów, I phone`ów i innych. Niestety, świat naszych podopiecznych ograniczył się do cyberprzestrzeni. Prócz obligatoryjną edukacją w szkole, nie mają już naukowych hobby, co sprawia, iż nie chętnie sięgają po jakiekolwiek nieobowiązkowe lektury, czasopisma.

Nie usypiają przy czytaniu rodziców, a przy gotowych audiobookach. Księgarnie i biblioteki, pełne świetnych książek dla dzieci, przechodzą kryzys, dawne bajki idą w niepamięć.https://www.varsovia.edu.pl/ prywatna szkoła podstawowa warszawaKsiążki dla dzieci, to typowa kolebka i moc prawdziwego okresu młodzieńczego, dlatego w szkołach, instytucjach medialnych oraz domach kultury, czy miejscach publicznych, apeluje się do rodziców o to, aby starali się zredukować czas na nowoczesne formy atrakcji.

Powinno się niewątpliwie zachęcać dzieci i młodych do odnalezienia zainteresowań, spotkań koleżeńskich, a ponadto do lektury. Książki dla dzieci, kształtują umysł i wyobraźnię, wywołują emocje. Nie warto odnosić się do ofert multimedialnych jak metody wyręczenia rodziców w zajmowaniu się pociechami. Należy, jak kiedyś, poświęcać im czas – wejdź i sprawdź.

Każdy dorosły członek rodziny powinien walczyć z dzisiejszym rozwojem światowym i przejść na kompromis. Maluchy prócz cyberwynalazków wciąż potrzebują miłości, dobra, opieki, zainteresowania. Czytanie do snu , nawet przez niedługi okres czasu sprawia, iż dziecko po czasie czuje się bezpieczniej i jedyną radością nie są tylko mechaniczne akcesoria.

Przy dzisiejszym postępie technologicznym i sposobie życia, zaleca się nadal trzymać dawnych form wychowywania podopiecznych. Książki dla dzieci, gry planszowe, czy zabawy ruchowe wpłyną na nie zdecydowanie pozytywnie.