Kilka informacji o dokładnym ważeniu

Wagi poziomu profesjonalnego mają najwyższe parametry techniczne i ergonomiczne, niejednokrotnie są to wagi z dotykowym wyświetlaczem, wagi ze zbliżeniowymi czujnikami, których konstrukcja ułatwia zachowanie czystości, wagi ze złączem USB i RS232 do podłączenia komputera i drukarki. Bardzo ważnym sprzętem dodatkowym do wagi jest drukarka, na której warto rejestrować wydruk pomiaru oraz raporty GLP ISO.

Urządzenia do apkteki

waga apteczna

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl

Komplet wag aptecznych składa się z dwóch wag: waga apteczna do substancji sypkich, która posiada dokładność 1 mg oraz waga apteczna do płynów o max obciążeniu 2 kg i dokładności 0,01g. Dla wag aptecznych można zauważyć zależność, że im droższa waga tym lepsza tzn. że niedroga waga ma wydłużony moment stabilizacji odczytu jak również jest bardziej podatna na usterki mechaniczne (zobacz więcej).

Jeśli zaciekawiła Cię ta sprawa, koniecznie sprawdź link (http://meblemagnat.pl/lozka-z-materacami) a dowiesz się o wiele większą ilość szczegółów, które z pewnością wywołają na Twojej twarzy szeroki uśmiech.

Wagi apteczne Monobloc oraz z kalibracją wewnętrzną to optymalne rozwiązanie dla przemysłu aptecznego.

Wagi semi-mikroanalityczneWagi o największej dokładności d=0,01mg to tak zwane wagi semi-mkroanalityczne używane w laboratoriach analitycznych, farmacji oraz przy bardzo dokładnym definiowaniu masy próbek. Wagi te cechują się ultra precyzyjnym układem pomiarowym o bardzo dużej rozdzielczości, a zastosowane filtry doskonale wyciszają zakłócenia z zewnątrz takie jak wibracje i podmuchy. Stosowanie wag semi – mikroanalitycznych wymaga od użytkownika zapewnienia specjalnych stołów antywibracyjnych oraz utrzymywania w pomieszczeniu wagowym stałej temperatury otoczenia. Istotne, aby warunki zewnętrzne pracy wagi nie ulegały znaczącym zmianom. Wagi półmikroanalityczne często wyposażone są w dwa zakresy wagowe dzięki czemu waga jest bardziej uniwersalna w użyciu (szerzej o tym ).

Urządzenia analityczneWagi analityczne cechują się dokładnością odczytową d=0,1mg. Dodatkowo mają zdecydowanie większe spektrum zastosowania w laboratoriach, działach kontroli jakości, aptekach oraz na uczelniach. Wagi o dokładności d= 0,1mg mogą posiadać układy wagowe tradycyjne – zwieszkowe. Układ MonoBloc cechuje się bardzo dobrą powtarzalnością i szybkością stabilizacji pomiaru oraz jest odporny na uszkodzenia mechaniczne wagi podczas użytkowania. Wagi precyzyjne o dokładności d= 1mg i d= 0,01g są najbardziej popularną grupą wag używaną w laboratorium. Bardzo szeroki zakres wykorzystywania pozwala wnioskować, że w każdym laboratorium jest minimum jedna waga precyzyjna.