Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków – dobra zabawa czy przykry obowiązek?

To dylemat nie od dziś – dodatkowe zajęcia dla dzieci najmłodszych. Czy to skracanie dzieciństwa czy może świetna metoda rozwijania głęboko drzemiących talentów i sprawności? To prawda, że lekcje popołudniowe mają sporą ilość oponentów i zwolenników, ale rynek jest nimi tak przesycony, że nawet najbardziej sceptyczny rodzic wyszuka coś atrakcyjnego dla swojego oczka w głowie. Zwłaszcza kiedy mówimy o tak ważnej umiejętności, jak posługiwanie się językiem obcym.

Słowniki języka angielskiego

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawym świata dzieciom poleca się zwykle zajęcia przyrodnicze, które pozwalają na bliski kontakt z naturą, poznawanie świata zewnętrznego przez różnorodne doświadczenia, badanie makro i mikrokosmosu. Dzieciom z zacięciem plastycznym polecamy raczej zajęcia kreatywne, jak malarstwo, szkicowanie, rzeźba czy projektowanie. Są one bardzo ciekawe, ponieważ bywa, że prowadzone są przez studentów akademii sztuk pięknych. Uwielbiającym ruch dzieciom polecamy wszelkie zajęcia sportowe. Dobrze sprawdzają się sztuki walki, gry zespołowe, ale też gimnastyka czy kształtujące sylwetkę pływanie. Aktualnie na topie jest zapisywanie dzieci już od najmłodszych lat na zajęcia z języków obcych. Rodzice nie zwlekają z tym, żeby zapisać je na angielski dla dzieci Wrocław , Warszawa czy Kraków to miasta, które na pewno mogą cieszyć się dużą ofertą kursów językowych, ale na pewno w każdym, nawet stosunkowo małym mieście znajdziemy prywatnego nauczyciela lub szkołę językową doskonałą dla naszych dzieci. Jak to zrobić? Bardzo prosto, wpisując w pasku „angielski dla dzieci Wrocław?angielski dla dzieci Wrocław (propozycje)sta zaoszczędzi nudnego przeglądania wyników wyszukiwania i pozwoli znaleźć najbliższą sieć szkół. Oczywiście możemy wybierać, czy chcemy żeby dzieci chodziły na zajęcia z angielskiego w małych czy nieco większych grupach, czy zdecydujemy się zajęcia indywidualne. Plusem lekcji w grupie jest to, że wszyscy uczą się od siebie, można używać języka angielskiego spontanicznie, natomiast korepetytor może być bardziej stresujący, ale też szybciej wyłapie lapsusy językowe i będzie dostosowywał system pracy do jednej osoby, czyli do naszego dziecka.

Co zrobić jeśli nie widzimy w naszym dziecku zdolności lingwistycznych? Znajomość co najmniej jednego języka obcego jest bardzo ceniona i przydatna w życiu, więc warto pomyśleć o szkole, która stara się nauczyć języka obcego spontanicznie, dokładnie tak, jak uczymy się języka, którym posługujemy się każdego dnia. To będą na pewno przyszłościowo zainwestowane złotówki, które w przyszłości zwrócą się w postaci świetnych umiejętności.