Najnowsze oblicze serii GoPro3

Miłośnicy rejestrowania ekstremalnych wydarzeń sportowych doczekali się produktu dedykowanego właśnie dla nich. Kamery cyfrowe GoPro z zestawu Hero3 spełniają najwyższe kryteria użyteczności, a dzięki zaawansowanej technologii zadziwiają rewelacyjną jakością filmów i zdjęć w różnych rozdzielczościach i w jakości istotnie przewyższającej dotychczasowy standard FullHD.

Kamera GoPro Hero3

Źródło: http://kamerynakask.pl/

Kamera GoPro Hero3 jest reprezentatywną następczynią modelu Hero2. Została wyposażona w obiektyw składający się z 6 części, w tym w soczewkę asferyczną, która w połączeniu z możliwością opcjonalnego ustawienia pola widzenia kamery proponuje operatorowi nagrywanie filmów z różnych perspektyw i pod odmiennym kątem. GoPro Hero3 pomimo wielu nowych funkcji jest mniejsza, lżejsza i skuteczniejsza w porównaniu do poprzedniczki. W ofercie producenta jest do wyboru w trzech wariantach: White, Silver i Black Edition. Każda z nich ma wbudowany nowoczesny sensor CMOS, o rozdzielczości odpowiednio: 5Mpix, 11Mpix lub 12Mpix. Dodatkowo, sprzęt umożliwia filmowanie w jakości FullHD. Najdroższa z serii – seria Black Edition zachwyca funkcją nagrywania filmów w rozdzielczości 4K – produkt rejestruje dwukrotnie więcej szczegółów aniżeli w teraz wykorzystywanym standardzie FullHD – jak i efektem SlowMotion (nagrywanie w zwolnionym tempie) przy niskich rozdzielczościach.

Sportowe kamery GoPro mogą się także poszczycić trwałą i wodoszczelną obudową, która umożliwia filmowanie i wykonywanie zdjęć nawet do 60 m. pod wodą. Pojedynczy model ma rozmieszczone komfortowe przyciski, które zadowolą miłośników sportów zimowych, bo będą mogli je obsługiwać nawet w rękawicach. Dodatkowo, sportowe kamery GoPro są zbudowane tak, by do maksimum ograniczać szumy wiatru izapewnić użytkownikowi najlepszą jakość dźwięku.

Czym jeszcze wyróżnia się seria Hero3 na tle starszych kamer GoPro? Z praktycznych nowych rozwiązań warto napisać o funkcji WiFi, która umożliwia bezprzewodowe transferowanie filmów czy zdjęć i może być kontrolowana przez smartfony oraz tablety, posiadające system iOS albo Android. Ponadto, kamery mają slot na karty microSDHC/XC, dzięki czemu obsługują karty o pojemnościach do 64GB. Wbudowane w kamerę wyjście micro HDMI pozwala na odtwarzanie zdjęć i filmów na telewizorach bez konieczności korzystania z komputera.

Producent zadbał także o najszerszy na rynku zestaw akcesoriów do mocowania sprzętu na różnych powierzchniach. W ofercie znajdziemy, m.in.: zaczep na kask wentylowany, mocowanie na kask pełny, uchwyt na głowę, mocowanie na klatkę piersiową oraz przyssawki do szyby, niezawodne nawet przy prędkości 240km/h! Dodatkowo, dostępne są także: wyświetlacz bądź wypornościowa tylna ścianka, która ułatwia zlokalizowanie kamery, jeżeli ta, np. odczepi się od deski surfingowej (co i tak jest bardzo mało prawdopodobne), ponieważ będzie wznosiła się na wodzie.

Kamery Hero GoPro to najlepszy sprzęt dla doświadczonych konsumentów. Najdroższa z omawianych – GoPro Hero Black Edition już została mianowana prawdziwym triumfatorem w zestawieniu z kamerami podobnej klasy i cieszy się niebywałą popularnością u odbiorców. I nic w tym dziwnego, ponieważ ma do zaoferowania naprawdę wiele użytecznych funkcji. Dzięki niej dostępne jest nie tylko nagrywanie w jakości 4K, lecz zapis obrazów i filmów z prędkością trzydziestu klatek na sekundę. Kamery HeKamery (all-secure.pl – systemy alarmowe gdańsk) zupełnie nowe spojrzenie na filmowanie i kolejny krok w kierunku realizowania potrzeb fotografujących.