Które filmy warto oglądać z dziećmi?

Współcześnie dzieci mają ogromy wybór wśród rozmaitych filmów. Warto jednak pomyśleć o tym, które z nich będą faktycznie korzystne dla rozwoju naszych podopiecznych. W kinie możemy odnaleźć różne propozycje dla dzieci w różnym wieku. Czy jednak popularne filmy dla dzieci rzeczywiście mogą pozytywnie wpływać na rozwój dzieci?

filmy

Autor: FUNDACJA „FILMOWA WARSZAWA”
Źródło: FUNDACJA „FILMOWA WARSZAWA”
Zanim więc kolejnym razem zaplanujemy seans razem z dzieckiem, warto jest trochę zastanowić się, czy dany film wniesie coś pozytywnego w rozwój naszego dziecka, czy poruszy jego emocje, będzie doskonałym sposobem na rozrywkę, a może połączy wszystkie wymienione funkcje? Oczywiście filmy dvd dla dzieci wybierane są pod zupełnie innym kontem niż w przypadku dorosłych – animowane filmy 3d. Tutaj przede wszystkim należy mieć na uwadze wiek dziecka. Najmłodsi na pewno będą preferować kreskówki. Niezbyt skomplikowane, gdzie przeważają elementy rozrywkowe, zabawne przygody i zajmujące treści.

W przypadku trochę starszych dzieciaków, w grę wchodzą już nie tylko tradycyjne animacje. Współcześnie znacznie popularniejsze są filmy w 3D familijne, co znaczy, iż możemy je oglądać z całą rodziną, bowiem odnajdziemy w nich sceny interesujące dla osób w różnym wieku. Jednym z takich filmów jest . Tutaj zabawa jest gwarantowana i dla starszych i dla młodszych. Wspólne wyjścia do kina powinny być idealną

filmy

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

zabawą rodzinną, warto zatem od czasu do czasu wspólnie spędzić trochę czasu na oglądaniu ciekawych filmów, jakie zainteresują zarówno dzieciaki, jak i ich dorosłych.

Oglądając filmy z dziećmi możemy sami wpływać na dobór oglądanych treści filmowych. Oprócz tego możemy stale komentować pozytywne wzorce w filmach, a jednocześnie próbować zachęcać dzieci do własnej interpretacji pewnych scen. Nie wszystko przecież zawsze jest oczywiste. W rzeczywiście dobrych filmach możemy znaleźć wiele pozytywnych wzorców zachowań, które mogą stanowić przykład dla naszych podopiecznych.

W przypadku mniejszych dzieci oczywiście najlepszym rozwiązaniem będą śmieszne kreskówki. Nie oznacza to jednak, że w kreskówkach nie może być pozytywnego przekazu! Wręcz przeciwnie, wszelkiego rodzaju edukacyjne filmy animowane mogą zapewniać nie tylko wiele radości, lecz oprócz tego wiele nauczyć dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*