Które filmy warto oglądać z dziećmi?

Współcześnie dzieci mają ogromy wybór wśród rozmaitych filmów. Warto jednak pomyśleć o tym, które z nich będą faktycznie korzystne dla rozwoju naszych podopiecznych. W kinie możemy odnaleźć różne propozycje dla dzieci w różnym wieku. Czy jednak popularne filmy dla dzieci rzeczywiście mogą pozytywnie wpływać na rozwój dzieci?

filmy

Autor: FUNDACJA „FILMOWA WARSZAWA”
Źródło: FUNDACJA „FILMOWA WARSZAWA”
Zanim więc kolejnym razem zaplanujemy seans razem z dzieckiem, warto jest trochę zastanowić się, czy dany film wniesie coś pozytywnego w rozwój naszego dziecka, czy poruszy jego emocje, będzie doskonałym sposobem na rozrywkę, a może połączy wszystkie wymienione funkcje? Oczywiście filmy dvd dla dzieci wybierane są pod zupełnie innym kontem niż w przypadku dorosłych – animowane filmy 3d. Tutaj przede wszystkim należy mieć na uwadze wiek dziecka. Najmłodsi na pewno będą preferować kreskówki. Niezbyt skomplikowane, gdzie przeważają elementy rozrywkowe, zabawne przygody i zajmujące treści.

W przypadku trochę starszych dzieciaków, w grę wchodzą już nie tylko tradycyjne animacje. Współcześnie znacznie popularniejsze są filmy w 3D familijne, co znaczy, iż możemy je oglądać z całą rodziną, bowiem odnajdziemy w nich sceny interesujące dla osób w różnym wieku. Jednym z takich filmów jest . Tutaj zabawa jest gwarantowana i dla starszych i dla młodszych. Wspólne wyjścia do kina powinny być idealną

filmy

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

zabawą rodzinną, warto zatem od czasu do czasu wspólnie spędzić trochę czasu na oglądaniu ciekawych filmów, jakie zainteresują zarówno dzieciaki, jak i ich dorosłych.

Oglądając filmy z dziećmi możemy sami wpływać na dobór oglądanych treści filmowych. Oprócz tego możemy stale komentować pozytywne wzorce w filmach, a jednocześnie próbować zachęcać dzieci do własnej interpretacji pewnych scen. Nie wszystko przecież zawsze jest oczywiste. W rzeczywiście dobrych filmach możemy znaleźć wiele pozytywnych wzorców zachowań, które mogą stanowić przykład dla naszych podopiecznych.

W przypadku mniejszych dzieci oczywiście najlepszym rozwiązaniem będą śmieszne kreskówki. Nie oznacza to jednak, że w kreskówkach nie może być pozytywnego przekazu! Wręcz przeciwnie, wszelkiego rodzaju edukacyjne filmy animowane mogą zapewniać nie tylko wiele radości, lecz oprócz tego wiele nauczyć dzieci.