W co się przebrać z okazji święta Halloween – na które możesz zwrócić uwagę

Dobór okrycia halloweenowego spędził sen z powiek niejednemu. Kiedy niekiedy warto popuścić wodze fantazji i zrobić coś oryginalnego. Mnóstwo osób decyduje się przebrać za kościotrupa lub innego nadgniłego stwora, po czym okazuje się, że na przyjęciu wszyscy wyglądają jednakowo. Jeżeli pragniesz zaskoczyć familię a także znajomych niebanalnym okryciem halloweenowym przeglądnij niecodzienne inspiracje oraz wyselekcjonuj coś dla siebie. Na pewno przyciągniesz spojrzenie wielu osób!

Halloween już na dobre zagościło w naszej ojczyźnie. Jak co roku jest to szansa na przebranie – polecaj nas…) się w straszne maski. W koszmarnych kostiumach można również udać się na balangę Halloween, aby wspólnie ze znajomymi się bawić. Bajeranckie przebrania halloweenowe to: koszmarny świecący kościotrup, krwiopijca a dobre przebrania dla dziewczyn to: wszelkiej maści strzygi, wiedźmy jak też czarodziejki – poznaj modne przebranie dla kobiet.

halloween

Autor: Empik
Źródło: Empik

Halloween jest rytuałem czerpiącym z celtyckiego obrządku Samhain. Poniektórzy badacze jednak uważają, że pochodzi z obrządków rzymskich poświęconych bóstwom owoców i nasion. Precyzyjna geneza obrzędu nie jest znana, jednakże większość skłania się ku celtyckiemu pochodzeniu tego święta.

Jeżeli ta kwestia Cię interesuje, to kliknij tu, gdyż bardzo podobne tematy publikuje właśnie ten portal. On też jest wartościowy.

Wedle wierzeń staroceltyckich w dzień Samhain zaciera się granica między światem zmarłych a żywych. W tym dniu oddawano hołd przodkom, których to dusze wpuszczano do domów. Lękano się jednak złych dusz wędrujących po świecie, które to odstraszano przeróżnymi sposobami. Nierozłącznym rytuałem w trakcie święta Samhain było palenie ognisk.

Ten niezwykle intrygujący wpis posiada swe analogie na kolejnych stronach. Najedź zatem na łącze do wpisu (https://memento-wroc.pl/) i przeglądnij je.

Wedle wierzeń przodków, ognisko miało użyczać słońcu siły do walki z mrokiem. Naokoło ognisk odbywały się tany śmierci. W miejsce dyń, które w tym czasie nie były znane wykorzystywano rzepy. Tak samo jak dziś nacinano je w kształty przypominające demony. To prawdopodobnie od owego zwyczaju obecnie przebieramy się w czasie imprez Halloween. Kiedyś druidzi przebierali się, żeby odstraszać w ów sposób złe demony, dzisiaj już jednak przebieranki pełnią tylko formę rozrywki.
Ciągle niemasz pojęcia w jaki sposób przebrać się na Halloween? Nie musisz się martwić, w necie można odszukać bezlik inspiracji na przebrania halloweenowe – ubierz się wystrzałowo na imprezę tematyczną. W internecie można też odszukać specjalistyczne sklepy proponujące najróżniejsze, przerażające kostiumy.