Skuteczny samouczek nakręcania filmów z powietrza

Filmowe kadry, bądź sesje zdjęciowe z typowego lotu ptaka szczególnie przyciągają uwagę widza. Zanim zdecydujemy się na usługę firmy montującej materiał z powietrza, warto rozeznać się w ogólnikach o podniebnym kręceniu filmów.
Ujęcia z przestworzy są doskonałym materiałem na promocję własnych usług. Profity zyskają zarówno biznesmeni (deweloperzy, posiadacze gruntów) jak i większa wspólnota terytorialna (gminy, powiaty, województwa).

Filmowanie i zdjęcia z powietrza

Autor: energylabsbr
Źródło: http://www.flickr.com
Z usług firm fotografujących z przestworzy korzystają także gospodarstwa agroturystyczne, domki letniskowe i pensjonaty. Przede wszystkim filmowanie z powietrza- , utożsamiamy przeważnie z widowiskowymi scenami w filmach. Dzięki specjalnym wynoszącym platformom można cieszyć się fantastyczną jakością zdjęć kalibru 24 megapikseli i flmy zapisanych w jakości HD.

Skorzystanie z usług bezzałogowego urządzenia, wynoszącego kamery i aparaty w powietrze to kwestia co najmniej paru czynników, które należy wziąć pod uwagę. W przypadku ogarnięcia jak największej powierzchni niezbędne są odpowiednie warunki atmosferyczne. Gradobicie, burze na pewno nie pozwoli na wykonanie materiału. Kadrowanie w przestworzach nie powinno wykonywać się też pod słońce – chyba, że rozmyte i łunowe efekty zażyczy sobie klient. Sam teren, nad którym dokonuje się podniebne kręcenie nie może posiadać odbiorników radiowych i telewizyjnych, czy różnych wysokich zabudowań. Nie zaleca się też wykonywania takiego „pokazu” filmowania nad tłumami widzów. Z rejestrów reżyserów przestworzy chętnie korzysta telewizja, która na co dzień nie ma możliwości ciekawej i efektownej relacji z imprez masowych.

Filmowanie z powietrza

Autor: Arne Krueger
Źródło: http://www.flickr.com

Ceny zależne są od takich czynników: dojazd na miejsce kręcenia, dostępność terenu, pracy nad wykonywaniem materiału. W grę wchodzi też obróbka gotowych materiałów, poprzez stosowne upiększenie, wyostrzenie itp. Najczęściej w ten sposób umawiają się dwie strony, zdarza się też że poszczególne kwoty zamieszczone są w cennikach firm w serwisach internetowych- dowiedz się więcej.

Firmy serwujące klientom usługi fotografii i filmowania z powietrza muszą posiadać specjalną licencję w zakresie usług powietrznych. Jej zdobycie poprzedza stosowne decyzja jednostki lotów cywilnych w Warszawie.