Stroje na Komunię. Co ubierze Twoje dziecko.

Każdy dobrze wie, że dzieciaki odczuwają pewien stres, kiedy mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Muszą na początku poznać cały katechizm, później przyszykować się do całej mszy, nie zapomnieć, co kiedy mówią, to naprawdę nie jest łatwe. W dodatku muszą schludnie wyglądać. Przez pewien czas wszystkie dzieci musiały mieć alby. Stwierdzono, że najlepiej, żeby każde dziecko wyglądało tak samo. W wielu parafiach nadal na Komunię ubiera się alby, ale są również parafie gdzie powróciły sukienki komunijne. Dlatego kolejną sprawą dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest zakup sukienki.

Takie sukienki to koszt od stu sto złotych w górę. Do tego musimy kupić wianuszek, małą torebkę, rajstopy i odpowiednie buty. Tak, więc jest to duży koszt. Nie mówiąc o tym, że trzeba dziecku zrobić prezent i przygotować obiad dla rodziny jak na mini wesele. Cóż w dzisiejszych czasach, nawet Komunia stała się komercyjnym świętem. Mimo to dzieciaki są na tyle bystre, że rozumieją, że w tym dniu najistotniejsze jest to, że mogą przystąpić do sakramentu Komunii Świętej.

Jak ubrać dziecko do Pierwszej Komunii?

sukienki komunijne -  Jeśli chodzi o Pierwszą Komunię Świętą, to maluchy muszą być ubrane w alby lub w [TAG=sukienki

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com

i garnitury. Ale poza tym, że naszą pociechę trzeba stosownie ubrać, to powinniśmy je jeszcze nauczyć katechizmu. Powinniśmy pamiętać, że istotna jest duchowa strona tego spotkania. Ale mimo całej duchowości musimy pozostać racjonalistami, by na kilka dni przed Komunią nie wyszło na to, że nasza córka nie ma sukienki komunijne. Dobrze odrobinę wcześniej zacząć szukać sukienki dla dziewczynki. Bo potem jest mnóstwo zamieszania i zapewne zamiast znaleźć taką sukienkę, która będzie się dziecku podobała, kupimy jakąkolwiek, którą będzie trzeba przerabiać u krawcowej.

Odwiedź mój serwis (https://magicplay.pl/?204,pl_fly-oclock) – należy wejść w podany niżej link i tam można przeczytać ekstra treści na ten interesujący wątek.

Tak, więc pamiętajmy o tym, żeby nie dokładać dziecku stresu i z odpowiednim zapasem czasowym wybrać się po sukienkę komunijną. A sukienki na taką okazję są różne. Oczywiście wszystkie są białe, ale jedne są jak dla prawdziwych księżniczek, a inne są bardziej stonowane (sukienki na Komunię).

komunia święta

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy jednak pamiętać o tym, jaki mamy budżet i nie przesadzać, bo to sukienka, którą dziecko założy tylko raz. Nie zapominajmy, że to nie wesele i nie trzeba dziecku szyć sukienki u projektanta. Wśród istniejących modeli na pewno uda nam się wypatrzeć sukienkę pasującą dla naszej córki. Z chłopcem jest łatwiej, wystarczy wybrać mu ciemny garnitur. Choć oczywiście, jeśli nasz synek nie jest wyrośnięty, a będziemy chcieli kupić mu porządny garnitur, to wizyta u krawca będzie konieczna. Może nie żeby cały garnitur uszyć, ale żeby ten kupiony po prostu dobrze leżał.