Co zrobić by zamówić piękne zaproszenia na ślub?

Dzień ślubu to dla wielu par najważniejszy dzień życia. Odpowiednio planują one ceremonię zaślubin, szukają wymyślnych strojów. A po ceremonii zaślubin zazwyczaj robi się wielkie wesele, podczas którego również należy zaplanować każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Takimi szczegółami są wzory zaproszeń dla gości oraz winietki ślubne.

uroczystość

Autor: Aneta Garbowska
Źródło: abcslubu.pl
Istnieje olbrzymia liczba gotowych wzorów zaproszeń. Możemy kupić je je sklepie papierniczym, zapełniamy imionami i nazwiskami gości, i gotowe. Jednak są jeszcze zwolennicy trochę bardziej trudnych rozwiązań. Jedno z najbardziej interesujących zaproszeń ślubnych, które otrzymałam, urzekło mnie najbardziej swoją prostotą. Narzeczeni sporządziła je z grubszego kartonowego papieru. Na froncie widniało zdjęcie ze szczęśliwą parą zakochanych. Po otworzeniu widzieliśmy własnoręcznie napisany tekst zaproszenia. Kolejnym, równie interesującym zaproszeniem było również wykonane z mocnego złotego papieru, z kilkoma źdźbłami suszonej trawy i serduszkiem z płatków róż. Tekst tym razem nie był już pisany odręcznie, a wydrukowany na zwyczajnej atramentowej drukarce.

Kliknij ten link i sprawdź tu (https://www.kamieniarstwo.pl/nasze-produkty/blaty-granitowe) dodatkowe informacje na ten temat – one z całą pewnością Cię zainteresują, więc nie czekaj zbyt długo:)

Ale to zaproszenie także zachowałam na pamiątkę.
Kolejnym standardem jest sadzanie gości przy stołach. Unikamy w ten sposób siadania obok siebie skłóconych członków rodziny, czy nieprzepadających za sobą ciotek. Zaproszonych gości w ten sposób usadzimy tak, że będą dobrze czuć się w swoim towarzystwie i dobrze bawić. Imiona i nazwiska gości napiszemy na maleńkich (jak zrobić winietki), które damy przy kolejnych krzesłach. Wzory winietek można znaleźć na zaproszenia ślubne . Do wykonania najłatwiejszych winietek potrzebujemy ozdobny papier i pisak.