Jeżeli otwierasz własną jadłodajnię, obowiązkowo pomyśl o sporządzeniu jadłospisu na wynos

Częstowanie wszystkich zaproszonych na konferencję jest tak powszechnym zwyczajem, że niepostawienie na blacie stołu nawet filiżanki kawy bywa odbierane jako gafa. Jeśli poza tym spotkanie trwa przynajmniej do pory obiadowej, to organizatorzy powinni zorganizować wszystkim zebranym ciepły posiłek. W elitarnych kręgach konsumowanie obiadu zostało opisane całym zestawem reguł i wcale nie trzeba mieć tutaj na względzie posiłku u samej królowej Elżbiety.

Przyjęcie

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Firmy organizując całodzienne konferencję, na własną rękę nie gotują obiadów – do tego zadania potrzebne są dodatkowe ręce do roboty, a poza tym trzeba mieć spełniające wszystkie wymogi zaplecze. Dlatego zazwyczaj organizują dłuższe wystąpienia w kompleksach hotelowych, w których obok sal prelekcyjnych znajdują się również pomieszczenia restauracyjne. A w przypadku mniejszych spotkań organizatorzy szukają restauracji, która posiada w swojej propozycji także dowóz jedzenia. Zobacz również:

Kolejną grupą klientów, którzy będą zainteresowani daniami na wynos, pozostają organizatorzy wszelkich rautów, a nawet potańcówek. Już za pasem sylwestrowe bale, na których muszą obowiązkowo pojawić się tak ciepłe posiłki, jak i zimne przekąski, a także napoje. Inicjatorzy imprezy muszą zadbać o właściwą salę, a jeśli nie będzie ona posiadała zaplecza do przyrządzania posiłków, to koszt jej wynajęcia będzie stosunkowo niższy. Jednak w takim przypadku trzeba będzie poszukać firmy cateringowej. Jedzenie na bankietach musi być świeże, aromatyczne i obligatoryjnie podawane na tradycyjnych talerzach. Plastikowe widelce oraz kartonowe opakowania budzą obrzydzenie u wielu ludzi, a poza tym znacząco obniżają rangę imprezy. Jednym słowem jedzenie na bankietach nie może w żadnym stopniu odbiegać od tego domowego.

Dowóz jedzenia to hasło często poszukiwana w sieci www przez asystentki zatrudnione w instytucjach edukacyjnych. Już na etapie przeprowadzania przetargu od inicjatorów kursów wymaga się zdecydowanej deklaracji zapewnienia posiłku, którą potwierdza się stosownym podpisem. Później uczestnicy zajęć, niestety, najczęściej nie mają zagwarantowanego takiego komfortu, jak balowicze. Muszą spożywać niezbyt smaczne zupki z pojemniczków z plastikowych tworzyw. No cóż, zawsze gołąb w garści niż wróbel na dachu – zresztą w przeciwnym razie podczas zajęć trzeba byłoby myśleć o jedzeniu zamiast o nauce.

Ten tekst jest niezwykle ciekawy, ale bez wahania zobacz także podobny opublikowany tu (http://www.robak.konin.pl/oferta/sortowniki/pneumatyczne/fin-korek) w innym serwisie post – on również jest warty uwagi.

Autor: