Ślubowanie we Włoszech – recepta na niepospolity ślub

Jeżeli marzy się nam pamiętny ślub, może należy zaaranżować go w wyjątkowej scenerii jak też aurze – dla przykładu we Włoszech? Obrzędy ślubne w zabytkowym Rzymie, romantycznej Wenecji lub słonecznej Toskanii to piękny start nowej drogi życia.

W celu załatwienia weselnych formalności najodpowiedniej zgłosić się do jednostki której specjalnością jest organizacja ślubów za granicą – . Albowiem formalności związane z załatwieniem ślubu we Włoszech byłyby dla Młodych problematyczne, warto korzystać z usług kompetentnej firmy organizującej śluby za granicą (pozostałe bonusy na Jednostka ta zajmie się wszelkimi rzeczami urzędowymi.

Masz w planach zdobyć inne dane na ten wątek? Zapewne notka z witryny również je posiada, więc kliknij tu i poznaj je szczegółowo.

Każde z narzeczonych musi zgromadzić zaświadczenia potrzebne do zawarcia małżeństwa: duplikat aktu urodzenia, poświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego (przetłumaczone na język włoski przez tłumacza przysięgłego), w wypadku osób biorących ślub po raz kolejny – akt zgonu uprzedniego małżonka lub akt małżeństwa z adnotacją o rozwodzie (też przetłumaczone). Czas ważności tych zaświadczeń wynosi trzy miesiące. Po ślubie trzeba zarejestrować związek w naszym kraju. Można to zrobić za pośrednictwem Wydziału Konsularnego czy też osobiście, w USC w naszej ojczyźnie. Najlepiej będzie uzyskać kopię aktu małżeństwa na blankiecie wielojęzycznym.

płótno - ślub

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com

Co interesujące, ślub we Włoszech więcej info na może być dla pary tańszy niż organizacja wesela w naszym kraju. Na uroczystość zagraniczną przyjeżdża bowiem w większości wypadków niewielka liczba osób, a niekiedy tylko para a także świadkowie. Pakiety ślubne oferują przeważnie przyjęcia ślubne dla grupy od dwóch do parunastu ludzi. Przedstawiciele firmy zajmują się na miejscu Młodą Parą, proponując wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, a także dbając o tak ważne kwestie, jak krasa Panny Młodej w dniu wesela albo zdjęcia ślubne. Wenecja nie bez przyczyny zwana jest miastem zakochanych. Bajeczna architektura, malownicza sceneria z mnogimi mostami, kładkami a także gondolami, dla wielu par jest to wymarzone miejsce na złożenie przyrzeczenia.

Podobnie jak w Rzymie, w Wenecji para może wziąć zarówno ślub cywilny, jak i ślub kościelny. Po wyjściu ze świątyni bądź Urzędu Stanu Cywilnego nowożeńcy mogą udać się na przejażdżkę gondolą lub spacerek po weneckich parkach.