Jak przygotować naszą pociechę do Pierwszej Komunii? O czym musimy pamiętać, co jest najbardziej istotne?

Zrobienie Pierwszej Komunii Świętej jest dużą próbą dla wszystkich rodziców. Większość przeraża jednakże naprawdę dużo pracy, która ich oczekuje i nie zdają sobie nawet sprawy, od czego rozpocząć. Należy zdobyć kilka wskazówek związanych z tym,w jaki sposób planować wszystko, aby o wszystkim pamiętać, aby wszystko było dobrze zorganizowane.

pierwsza komunia

Autor: Simone Meier
Źródło: http://www.flickr.com
Organizacja Pierwszej Komunii Świętej należy zacząć już kilka miesięcy wcześniej. Nie tylko z tego powodu, żeby ze wszystkim zdążyć, lecz także po to, żeby nasze dziecko mogło odczuć ten okres czekania, najistotniejsze, aby czuło to pod kątem duszy, do jednego z najważniejszych dni w życiu. Wyprawienie Pierwszej Komunii Świętej najkorzystniej więc rozpocząć od przygotowania naszej pociechy do sakramentu. Trzeba pamiętać o próbach, nauczaniu modlitw, rozmowach o tym, jak powinna się odbywać spowiedź, a w tym samym czasie czym tak naprawdę jest Komunia i generalnie czemu ten moment obchodzony jest tak uroczyście. Pamiętajmy, by przygotowanie duchowe dziecka nie skończyło się na kilku rozmowach. Muszą bowiem zachodzić przez cały okres przygotowań do sakramentu.

album
Pozwólmy dziecku mieć wątpliwości, zadawać pytania, to bowiem korzystnie wzbogaca wiedzę związaną z Bogiem. Aby takie rozmowy nie były nudne i jałowe, można wykorzystać różnego rodzaju interesujących pomocy, jak na przykład z Biblii dla dzieci, w której znajdziemy mnóstwo kolorowych obrazków. Bardzo popularne stały się obecnie również różnego rodzaju gry – planszowe , jak i komputerowe o tematyce religijnej. Są one do zdobycia tak naprawdę w każdej księgarni katolickiej. Gdy najważniejsze rzeczy są już gotowe, można zająć się wybieraniem stroju komunijnego i pokomunijnego (ubiór Komunijny). Nie zapomnijmy również oczywiście o oszczędzaniu pieniędzy na inne dodatki komunijne (poznaj dodatkowe informacje), jak różaniec, książeczkę i pamiątki.

Może być tak, że nie będziemy czuć się na siłach, żeby samodzielnie uczesać dziecko. Może też być tak, że nie starczy nam na to czasu.

Gdy będziesz zdania, że opublikowane w tym artykule informacje są warte uwagi, zobacz jeszcze szczegóły w linku wypożyczalnia ślubna. Będą tam tak samo przydatne dane.

Dlatego też przynajmniej miesiąc wcześniej umówmy je na wizytę u fryzjera a także naturalnie zorientujmy się w cenach. Trzeba również pamiętać o zaproszeniach dla gości, tak wiec przynajmniej miesiąc wcześniej roześlijmy także odpowiednie zaproszenia.