Najlepszy patent na romantyczny wieczór z ukochaną osobą

Przygotowując romantyczny wieczór z ukochaną osobą, nie musimy stawiać na awangardę. Najlepiej wybrać stylową restaurację i zaprosić ją na romantyczny wieczór. Najłatwiejsze pomysły nigdy nie zawodzą. Urokliwa restauracyjka i pyszne jedzenie to sprawdzony pomysł, aby oczarować bliską osobę.

Dolny Śląsk szczególnie może chwalić się wieloma pięknymi zakątkami. Jakie możemy wybrać z bogatej oferty? Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarce frazy: „romantyczna kolacja we dwoje Wrocław” lub „restauracja nad Odrą Wrocław”, a uzyskamy listę linków kierujących nas do portali online różnych knajpek. Przeglądając je, zwróćmy uwagę przede wszystkim na galerię foto.

Restauracja

Autor: Nina Matthews Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Przekonajmy się, jak restauracyjka prezentuje się wewnątrz, jakiej używa zastawy oraz w jaki sposób jest ozdobiona. Powinniśmy wybrać na nastrojową randkę miejsce, które wybrało prosty aranż, stonowane kolory i dyskretne zdobienia, np. niewielkie obrazy na ścianie. Natomiast stłumione źródło oświetlenia lub malutkie palące się świeczki to najłatwiejszy przepis na wyczarowanie romantycznego klimatu.

Restauracja

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Zwróćmy także uwagę na proponowany jadłospis. Romantyczny klimat pryśnie, kiedy np. poplamimy się sosem do makaronu. Nie rekomenduje się również wyszukanych dań typu owoce morze. Choć wyrafinowane, to trudno je spożyć bez ubrudzenia się. Najlepiej zamówić sałatki warzywne i potrawy mięsne lub zupy. Jeśli jednak nadal nie jesteśmy pewni, które miejsce zarezerwować, możemy poprosić o poradę internautów. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce „romantyczna kolacja we dwoje Wrocław” lub „wyjątkowa restauracja nad wrocławską Odrą”, otrzymamy listę linków kierujących do licznych blogów i for internetowych.

Autorzy wpisów polecają różne lokale, oceniają jadłospis i dodają własne zdjęcia. Warto się z nimi zaznajomić, jeśli szukamy niezależnych opinii. Szukając lokalu na romantyczną kolację z bliską osobą, wybierzmy miejsce eleganckie i przytulne. Zamiast dużej knajpy, lepiej zarezerwować stolik w małej restauracji nad Odrą (dodatkowe info). Takie położenie, kilka zapalonych świeczek i lampka czerwonego wina (poznaj: wina z tempranillo ) stworzą niepowtarzalny nastrój.