Kim był święty Mikołaj, czyim jest on opiekunem i od kiedy nosi się w grudniu ubiór Mikołaja?

Czy też nie chciałbyś otrzymać od swojego chodzącego jeszcze do przedszkola dzieciaka dyplomu na najfajniejszego tatę na świecie? Naturalnie, iż tak. Byłby to doskonały przykład na to, jak niemało baczności oraz troski poświęcasz swemu dziecku.

A w jaki sposób można poniekąd zasłużyć na taki certyfikat? Przede wszystkim należy być dla dziecka wzorem przy wszystkich okazjach, o których można by tylko pomyśleć. Należy stopniowo uczyć go poprawnych zachowań i cierpliwie udzielać odpowiedzi na setki różnych zapytań. Co ponadto mogłoby być na pewno dobrym pomysłem? Dla przykładu można wypożyczyć lub wręcz nabyć specjalistyczny strój Mikołaja. Tak, Ty również mógłbyś stać się świętym Mikołajem. Jeżeli pragnąłbyś go nabyć, to należałoby wiedzieć, że nie jest on kosztowny oraz najbardziej wygodnie jest go kupić zwyczajnie w Internecie. Zawiera on czapkę, kurtkę, spodnie i oczywiście bujną śnieżnobiałą brodę.
karta menu

Autor: Jennifer Silverman
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby również dopowiedzieć, że święty Mikołaj jest patronem żeglarzy, panien na wydaniu, piekarzy, ale również ubogich i uczniów i akurat dzieciaków.

Czy przeczytany wpis jest interesujący, ale masz ochotę na więcej? Pragniesz zobaczyć link do serwisu? W takim razie zapraszamy – wystarczy tylko kliknąć myszką.

Był on biskupem Myry w Licji na terenie dzisiejszej Turcji. Należałoby także dodać, że jednym z najbardziej starych kościołów w mieście Kraka jest taki pod akurat jego wezwaniem. I to aż od 1229 r. Najbardziej znanym dokonaniem św. Mikołaja było przekazanie trzech brył złotego kruszcu na posag dla córek jego ówczesnego sąsiada.

Zwyczaj zakładania takiej odzieży jak strój Mikołaja działa od tylko ok. dwustu lat, jednak wcześniej także praktykowano rytuał podkładania dzieciom podarunków przykładowo pod poduszkę.