Gdzie na Sylwestra

Sylwester 2012/2013

Źródło: ruszajwpolske.pl

Zbliża się Sylwester – wigilia Nowego Roku obchodzona każdego roku od początku XX wieku w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Święto to wymaga od nas radości, aranżowania dużych zabaw oraz wydawania dużych sum na widowiskowe pokazy sztucznych ogni i hektolitry wina musującego, potocznie zwanego „szampanem”. Coraz modniejsze stają się również sylwestrowe wycieczki z rodziną lub przyjaciółmi, które łączą ze sobą narciarskie szaleństwo i spędzenie sylwestrowej nocy na przyjęciu zorganizowanym w pięknej, wyjątkowej scenerii. Często również pomysłem spędzenia tego jedynego w swoim rodzaju czasu jest wycieczka do któregoś z dużych polskich miast na koncerty urządzane co rok na ich rynkach. Wspaniale jest wyrwać się na jakiś czas od nudy, zabawić oraz rozerwać, ale najpierw należy wszystko zaplanować, a to duże wyzwanie.

miejsca, które należy wziąć pod uwagęŻeby Sylwester 2013 był niezapomniany, musimy dobrze przeanalizować możliwe kierunki podróży. Możemy iść na łatwiznę i wybrać oklepane już Zakopane, ale jest przecież mnóstwo innych obszarów, które warto odwiedzić. Jednym z ciekawszych i bardziej malowniczych terenów kraju jest Kotlina Kłodzka, a w niej Zieleniec- jeden z najlepiej rozwiniętych ośrodków narciarskich w Sudetach. Tamtejszy mikroklimat jest porównywalny do występującego w Alpach- przez charakterystyczne ciśnienie atmosferyczne organizm jest zmuszony produkować więcej czerwonych krwinek, co w rezultacie pozytywnie oddziałuje na nasze samopoczucie. Co warte uwagi zaleganie śniegu na tamtejszych wzniesieniach jest prawie pewna.

Jeżeli taki artykuł Cię zaintrygował, to bez zwłoki wejdź na ten link – ta treść zapewne też okaże się dla Ciebie wartościowa!

Kolejna górska miejscowość warta zobaczenia to Wierchomla i znajdujący się tam ośrodek narciarski „Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla”. Poza tym dla narciarzy ciekawą okolicą powinny być też Bieszczady, które, choć nieczęsto wymieniane, są dość dobrym ośrodkiem narciarskim. Dla tych, którzy za śnieżnym szaleństwem nie przepadają, oryginalną propozycją może być sylwester na Podlasiu. Rejon ten jest pełna lasów i jezior oraz małych wsi i niedużych miast. Największe z nich to Białystok. Także województwo mazowieckie oferuje pierwszej klasy rozrywkę w noc sylwestrową. Fani muzyki mogą wybrać się na przykład na Warszawski rynek, gdzie rokrocznie organizowany jest koncert, na którym śpiewa wielu polskich i zagranicznych artystów.

Gdzie nocowaćDo wyboru są oczywiście hotele i pensjonaty. Nierzadko umiejscowione są one blisko stoków, co istotnie uprzyjemnia pobyt. Dość dobrym oraz tanim rozwiązaniem jest też skorzystanie z pokojów gospodarstw agroturystycznych. To, co wybierzemy, jest zależne od nas samych i od zasobności naszego portfela.

Gdzie szukać ofert???Najwięcej ofert odnajdziemy w Internecie. Na portalach Hoteli lub na stronach internetowych z propozycjami wielu hoteli oraz pensjonatów (między innymi – tutaj) lokowane są nie tylko cenniki oraz dostępne pokoje, ale również jedyne w swoim rodzaju propozycje na Sylwestra, takie jak na przykład okresowe promocje cenowe albo propozycje balów organizowanych przez hotel. By znaleźć oferty dotyczące interesującego nas obszaru należy tylko wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, na przykład: sylwester w Bieszczadach, Karpacz sylwester, Zieleniec sylwester, sylwester Mazowieckie, sylwester agroturystyka czy też Bieszczady sylwester. W następnej kolejności należy tylko wybrać satysfakcjonującą nas ofertę i dokonać rezerwacji przy użyciu telefonu lub internetu.