Jak zaplanować swoją pracę i motywować się do systematyczności?

Motywacja do działań jest często bardzo trudne. Głównie dlatego, że aktualnie otacza nas mnóstwo „rozpraszaczy”, jak na przykład smartfony czy dostęp do Internetu. Otrzymujemy wiele informacji, z którymi nierzadko zapoznajemy się powierzchownie, nie skupiamy uwagi przy czymś na dłużej, poza tym często robimy kilka rzeczy jednocześnie, na przykład oglądamy telewizję i robimy notatki itp.

kalendarz książkowy

Autor: Bisnotcher
Źródło: http://www.flickr.com
Kalendarze trójdzielne

Niełatwo jest skupić się w pełni, jednakże istnieje wiele sposobów, które nam w tym pomogą. W jaki sposób zaplanować swoje zajęcia i zmotywować się do systematyczności? Przede wszystkim wypróbuj planowanie. Chociaż nierzadko z planów nic nie wychodzi, praktyka czynią mistrza. Na pewno wykreślanie kolejnych podpunktów z listy da nam ogromną satysfakcją, tym samym siłę do kolejnych działań. W jaki sposób planować? Każdy musi wypracować własny dla siebie system. Początkowo warto nabyć kalendarze książkowe a5 dzienne. Codziennie rano lub przed snem zanotuj wszystkie obowiązki, które musisz wykonać.

Oczywiście możesz je dzielić na dłuższy okres, lecz jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z planowaniem może to nie być prawidłowy pomysł. Poza tym planowanie planowanie finansów z zbyt dużym wyprzedzeniem często jest zwyczajnie nieskuteczne. Oznacz zadania ważne i te, które w razie niepowodzenia można bez problemu odłożyć na później. Wykreśl każde zakończone punkty. Dzięki temu zawsze będziesz dokładnie wiedzieć, jak dużo przed tobą. Z pewnością zauważysz, że każde odhaczane zadania przynoszą poczucie ulgi i popychają cię do jeszcze większej aktywności. Jeżeli na liście znajdują się punktu, które nie dają ci spokoju, chociaż nie są bardzo ważne – zajmij się nimi, kiedy rzeczywiście masz taką możliwość. Wtedy lepiej wykonasz pilne sprawy.

Gdzie się przyjmą kalendarze książkowe?
W planowaniu nierzadko pomaga również prezentacja naszego kalendarza. Jeśli sprawi ci to przyjemność, zacznij używać kolorowych karteczek, zakreślaczy, długopisów żelowych itp. Przeznacz kolor dla danej grupy zadań. W sklepach pojawiają się już kalendarze książkowe 2016, które mogą stać się twoim wymarzonym organizerem.Oprócz planowania, postaraj się również zapewnić sobie jak najwięcej spokoju. Pozbądź się rozpraszaczy. Wyłącz przeglądarkę, a jeżeli jest ci potrzebna do pracy, wgraj do niej aplikację blokującą przeszkadzające witryny. Wycisz powiadomienia w smartfonie. Jeśli pracujesz w mieszkaniu nie włączaj w tle telewizji. Staraj się słuchać takiej muzyki, która pomoże ci się skupić. W związku z tym planowanie z pewnością przyniesie wyczekane efekty, a my staniemy się pełni motywacji i sił do dalszych działań. Zobacz link