Jaki upominek wręczyć wnukowi z tak wyjątkowej okazji, jaką z pewnością jest Dzień Dziecka

W kalendarzu jest co najmniej parę dni, na które dziewczyny i chłopaki oczekują z wielkim utęsknieniem. Do tych wyjątkowych 24 godzin zaliczymy imieniny, gwiazdkę i oczywiście Dzień Dziecka. Nasi milusińscy sądzą, że właśnie tego dnia dostaną co najmniej dwa, trzy upominki, ponieważ w końcu paczki obligatoryjnie przygotowują nie tylko rodzice, ale i dziadkowie czy chrzestni.

Dla chłopaka majsterkowicza można śmiało zakupić mały zestaw narzędzi. To żaden dowcip – hipermarkety, jak np. Leroy Merlin, nierzadko przygotowują specjalną propozycję dla najmniejszych klientów. I w żadnym razie nie mamy tutaj na myśli tylko samych zabawek, lecz zestawy, które rozwijają kreatywność i uczą samodzielności, więc taki podarunek okaże się idealny dla ucznia piątej klasy.

Tymczasem starsi wnukowie mają już nieco większe wymagania. Gimnazjaliści będą najszczęśliwsi na świecie, jeżeli w dekoracyjnym kartonie znajdą telefon Lg. Taki zakup to całkiem spory wydatek, więc tego rodzaju dar zostanie ofiarowany, jeśli podrostek pozytywnie zaskoczył ojca: wygrał olimpiadę biologiczną bądź zdobył złoty medal w sprincie. Bądź co bądź, telefon co najmniej na kilka kolejnych dni stanie się najlepszym przyjacielem gimnazjalisty – z rozwojem współczesnej techniki ludzie stali się chyba nieco bardziej twórczy. Dwadzieścia lat temu w sprzedaży były do kupienia aparaty fotograficzne, lecz w tamtych latach nikt nie myślał o fotografiach typu selfie. A obecnie takie ujęcia mają swoje 5 minut, a najlepiej robić je smartfonem, np. firmy Lg. Wszystkim młodym fotografom pasjonatom przyda się ekstra dysk do magazynowania zdjęć. Dlatego uczniowi szkoły ponadgimnazjalnej można ofiarować kartę pamięci Lexar wraz z użytecznym adapterem. Te karty mają sporą pojemność, zatem nie zabraknie też miejsca na pocieszne filmiki.

aparat

Źródło: http://www.sxc.hu/
Część tych niewykształconych, lecz zapalonych fotografów z upływem lat zapragnie wywołać chociażby kilka zrobionych wcześniej fotografii. Teraz tego typu usługi bywają łatwo dostępne, więc żaden fotoreporter nie powinien mieć problemów z wywołaniem wybranych ujęć. Trzeba jednak dodać, że samodzielne wydrukowanie zdjęć może być bardziej ekscytujące. Warto więc piętnastolatkowi, który wszędzie chodzi z aparatem, dać dobrej jakości drukarkę marki Lexmark, aby młody człowiek mógł pochwalić się niebanalnymi ujęciami nie tylko na Facebooku –