Niezwykłe bukiety ślubne tworzone są przez florystów – artystów kwiatowych

Kwiaty od wieków są z człowiekiem. Już w zamierzchłych czasach celebrowano nimi bogów, czy składano je, jako ofiary. W kolejnych wiekach kwiaty były używane również jako symbole. Ozdabiano nimi ubrania i wkomponowywano je w ozdoby cesarskie, jako symbol władzy.

Obecnie kwiaty są bardzo wygodne w uprawianiu i służą do dekoracji wnętrz podczas różnych sytuacji. Wrocławska pracownia florystyczna Magenta jest punktem, gdzie tworzone są wręcz prawdziwe dzieła sztuki. To florysta dzięki swoim umiejętnościom tworzy przepiękne kompozycje stosując kwiaty oraz pozostałe przedmioty, tak by powstała wyjątkowa całość. Niebagatelną sprawą jest fantazja, która wspomaga w robieniu wyrafinowanej aranżacji. Fach florysty wbrew pozorom nie jest prosty, gdyż należy mieć uzdolnienia manualne oraz mieć wiedzę o wzornictwie, jakie przeplata się z owym fachem. Użyte przybory w formie wstążek, kamieni lub ozdobnych folii dodadzą uroku całości. Dobry florysta całe życie uczy się swojej sztuki, ponieważ nawet prozaiczne ułożenie roślin jest naprawdę sztuką przez wielkie „S”.

Chyba najbardziej rozpowszechnią okolicznością, w której rośliny stanowią kluczowy element jest ślub. Wtedy nie może zabraknąć bukietu złożonego z wyjątkowych kwiatów i elementów. W tym najpiękniejszym dniu w życiu kobiety towarzyszą jej kwiaty.

kwiaty w wazonie

Autor: Andy Blackledge
Źródło: http://www.flickr.com
Tym samym bukiety ślubne prezentowane przez florystów są wyjątkowo oryginalne i z pieczołowitością tworzone tak, aby były przepięknym dopełnieniem do sukienki ślubnej. Do najnowszych tendencji należy bukiet z róż gałązkowych, jaki powrócił na nowo na śluby. Stworzona wiązanka z tych kwiatów jest pełna eteryczności i romantyczności. Jego prezencja sprawdzi się przy dowolnym fasonie sukni. Co więcej wyjątkowo trwale utrzymuje rześkość.

Florysta wiedząc uprzednio o tym, jak będzie wyglądać suknia ślubna, dobierze idealnie wiązankę. Ciemny kompozycyjnie bukiet będzie widoczny na tle ogółu. Barwę wiązanki dobiera się też do tonacji, o czym znakomicie wie każdy florysta. Jasne kolory pasują do włosów blond, z kolei panie o ciemnych włosach mogą pozwolić sobie na mocne barwy kwiatów. Bukiety ślubne tworzone przez florystów będą więc idealnym uzupełnieniem w tak istotnym dniu, którym jest ślub (Sprawdź dekorowanie sal weselnych) .