Pięknie dekorowane torty dla dzieci – jak wykonać doskonały tort dla dziecka

Urodziny dziecka to znakomita okazja na zaprezentowanie swej artystycznej duszy. Przygotowanie oryginalnego tortu to wyzwanie, jakiego opłaca się podjąć, aby sprawić radość swojemu dziecku oraz zaskoczyć gości.

Jeżeli chodzi o torty dla dzieci to nie mamy wątpliwości, że dla milusińskich najważniejsza kwestią jest dekoracja.

na sali weselnej

Autor: Trevor Turk
Źródło: http://www.flickr.com

Dzieci nie są zazwyczaj wielkimi smakoszami tortów, za to cenią sobie ich oryginalny wygląd wygląd. Z tego względu podstawowy tort może składać się po prostu z biszkoptu, kremu bądź śmietany i świeżych owoców. Aby uszczęśliwić swoją pociechę znacznie większą uwagę należy przywiązać do dekoracji tortu- odnośnik. Możemy na przykład przygotować tort w innym kształcie niż koło. Wykorzystując formy do pieczenia w oryginalnym kształcie możemy wykonać tort w kształcie serca, misia, zamku czy zwierzątka. Dziecko z pewnością zwróci uwagę również na kolor.

By wykonać kolorowy tort można użyć spożywczych barwników. Barwniki można dodać do ciasta, ale również kremu czy dekoracji. Mnóstwo inspiracji na użycie barwników spożywczych znajdziemy w sieci. Popularna inspiracja to na przykład tort – tort-artystyczny.pl/ w kolorach tęczy, w którym każda warstwa jest przekładana w innym kolorze. Zamiast jednego tortu możemy upiec mnóstwo udekorować je i ułożyć w piramidkę. To może być świetna zabawa. Pozwólmy, aby maluch sam udekorował swoje urodzinowe muffinki, a wtedy satysfakcja z imprezy urodzinowej będzie ogromna. Oprócz gotowych dekoracji możemy wykorzystać drobne słodycze – żelki, batoniki, praliny, draże, płatki czekoladowe – wszystko co lubi dziecko. Zarówno tort jak i muffiny możemy również udekorować napisami wycinanymi z masy.

Jeśli jednak pieczenie to dla nas czarna magia bądź nie mamy wystarczającego czasu, by samodzielnie przygotować tort, idealnym wyborem są artystyczne torty dla dzieci. Taki tort wykonany przez profesjonalistę to wyjątkowa atrakcja dla każdego dziecka, jak i gości- .