Jak otrzymać zezwolenie na użytkowanie broni palnej?

Ustawa mówiąca o broni palnej z dn. 21-go maja 1999 r. określa ją jako broń, która miota pociski za pomocą energii gazów, które wytworzyły się podczas wybuchu materiału wybuchowego.

Na tej bazie taką broń dzieli się na lufową lub rakietową.
sweter

Autor: Evelyn Hill
Źródło: http://www.flickr.com
Do korzystania z mnóstwa rodzajów broni (w tym także broni palnej) na prywatny użytek wymagane jest uzyskanie specjalnego zezwolenia. Nie jest to jednak ani proste, ani szybkie. Konieczne jest m.in. zdanie egzaminów z teorii i praktycznych.

W sytuacji kiedy chcesz znaleźć oprócz tego też inne podobne informacje na ten temat, to więcej zobaczysz na portalu (https://www.kamieniarstwo.pl/nasze-produkty/schody-granitowe), do którego link jest tutaj.

Należy wykazywać się doskonałą znajomością prawa w rozumieniu ustawy o broni oraz amunicji. Ponadto trzeba przedstawić wiarygodny powód uzasadniający potrzebę używania broni, mieć ukończone dwadzieścia jeden lat, mieszkać na stałe na terenie Polski, posiadać całkowite zdolności do czynności prawnych, a również tyczących się doskonałego stanu fizycznego oraz psychicznego. Poza tym należy uzyskać pozytywną opinię lokalnego komendanta policji oraz naturalnie nie być skazanym. Podanie o pozwolenie na użytkowanie m.in. broni takiej jak broń palna trzeba skierować do lokalnego komendanta.

broń palna

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Do tego rodzaju uzbrojenia trzeba zaliczyć m.in. pistolet czy strzelbę. Oczywiście wymienione kategorie dzielą się na swe podtypy, np. pistolet maszynowy czy też lekki karabinek maszynowy.

W Polsce jedynym miejscem, w którym można by w tryb zgodny z prawem otwierać ogień jest strzelnica, zatem specjalistycznie wyznaczone stanowisko, którego posiadacz także był zmuszony uprzednio uzyskać zezwolenie na jej prowadzenie. W takim obszarze mieści się specjalnie zabezpieczona prochownia, w jakiej są przeróżne typy broni palnej