Na co trzeba kierować szczególną uwagę w trakcie organizowaniu imprezy integracyjnej?

Prawie każdy z nas lubi muzykę. Większość osób słucha odmiennej muzyki zależnie od humoru. Innej muzyki słuchamy rankiem, przed wyjściem do pracy czy podczas śniadania, zwykle bardziej energetycznej, zaś spokojniejszej gdy po południu czytamy sobie ulubioną książeczkę. Jeszcze innej natomiast kiedy przyjmujemy gości lub też zaprosiliśmy kogoś bardzo bliskiego na kolację. Słowem, muzyka umila nam praktycznie przez cały czas.

DJ

Autor: goatling
Źródło: http://www.flickr.com

Są tymczasem momenty, kiedy nie starczy słuchanie muzyki od tak, dla rozkoszy. Na przykład gdy pragniemy ubogacić jakąkolwiek uroczystość, komunijną, weselną, urodzinową czy imieninową. Musimy wtenczas posiłkować się fachowcem. Jeśli imprezą którą pragniemy ubogacić jest uroczystość weselna, mamy z pewnością większe możliwości. Poza wstukaniem w Google frazy „DJ na wesele Wrocław” możemy też wpisać frazę „kapela na wesele (sale weselne) Wrocław”.

Odmiennie wygląda sprawa, gdy na polecenie prezesa musimy zaaranżować spotkanie integracyjne, w takim przypadku pozostaje nam już tylko wpisać „DJ Wrocław”. Dobór jednakże może być niełatwy, propozycji po napisaniu frazy „Wesele międzynarodowe” czy „DJ Zielona Góra” jest ogromnie dużo (sprawdź). Nim na którąś postawimy musimy ustalić jak ma wyglądać spotkanie integracyjne. Czy ma być to studniówka? Czy raczej bal w formie festynu? Powinno się też wcześniej ustalić typ muzyczny który w największym stopniu będzie nam pasował.
Najlepiej także zanim podpiszemy umowę na usługę obejrzeć DJ-a na żywo. Najbardziej ambitni mogą nawet wybrać się do dyskoteki w której nasz kandydat już gra i podejrzeć jak odpowiada on na zmieniające się klimaty wśród tańczących. Starajmy się wybierać takich prowadzących którzy nie mają problemu z przełamaniem naturalnego dystansu który z początku może się pojawić pomiędzy publicznością a prowadzącym – .

DJ

Autor: Coup d’Oreille
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczowe jest również, czy prezentowana muzyka nie jest nadto jednolita. Na imprezie integracyjnej przecież spotkają się ludzie w różnym wieku i z przeróżnymi smakami muzycznymi. Warto też zapytać czy wybrany przez nas prowadzący poza muzyką ma w ofercie jakieś ponadprogramowe atrakcje, przykładowo gry bądź zabawy. Jak na ogół w takich sytuacjach warto zasięgnąć informacji na forach lub też od przyjaciół – byłych klientów. Zazwyczaj bywa tak, iż u zawodowców już na kilka miesięcy przed imprezą wypada rezerwować terminy.