W jaki sposób wprowadzić do domku świąteczny nastrój?

Pomimo olbrzymich starań nie możesz poczuć świątecznej atmosfery – białego puchu za oknem deficyt, a ty już nie wierzysz w Mikołaja?
Dorosłym zaZwyczaj trudno jest poczuć bożonarodzeniową atmosferę.

strój mikołaja dla dzieci

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com

Przypomnij zatem sobie, jak ogromnie cieszyłaś się z Gwiazdki, kiedy byłaś dzieckiem! Przysiądź z kubkiem gorącej czekolady po czym oddaj się refleksom – dogłębnie zagłęb się w uczucia, które czułaś niegdyś, wyczekując na Świętego Mikołaja oraz ubierając choinkę. To na pewno pomoże poczuć się o wiele bardziej nastrojowo! Bardzo cenne są także wspomnienia dziadków. Może dziadek bądź babcie mogą opisać wszystkim, w jaki sposób wyglądały święta kilkadziesiąt lat wstecz? Sentymentalna podróż w czasie spowoduje, iż lokatorom udzieli się czar świąt!
Na początku grudnia powinniśmy wprowadzać się pomału w świąteczną atmosferę. Kalendarz adwentowy kosztuje zaledwie kilka złotych, a jak wiele przy nim radości! Nawet jeśli nie nabyłaś go z początkiem Adwentu, nic nie straconego – można zaopatrzyć się w niego na parę dób przed świętami. Będziesz musiała skonsumować wówczas za jednym razem naprawdę sporo czekoladek, jednakże prawdopodobnie nie będzie to dla ciebie nieprzyjemny obowiązek. Z czym łączy ci się zapach pomarańczy? Nawet jeśli nie wychowywałaś się w czasach PRL-u, gdy pomarańcze były produktem deficytowym oraz pojawiały się na stołach tylko w czasie świąt, to z pewnością specyficzna woń mandarynek przywodzi ci na myśl święta. Jeżeli mieszkasz w którymś z większych miejscowości, wybierz się na świąteczny spacerek po najbliższej okolicy, która jest najwspanialej upiększona. Z pewnością Starówka w twoim mieście już lśni od tysięcy światełek jak też dekoracji.

Przechadzka po bajecznie przystrojonej ulicy na pewno wprowadzi cię w bożonarodzeniowy nastrój. Jeżeli kupisz strój Mikołaja dla dzieci (więcej info) po czym ubierzesz w niego swojego potomka wszyscy poczujecie magię świąt.