Alby komunijne – z jakiego powodu odznaczają się dzisiaj tak dużym zainteresowaniem i są powszechnie stosowane w parafiach?

Pierwsza Komunia Święta to kategorycznie jedno z tych wydarzeń, na które dzieci niecierpliwie czekają. Jest to dla nich ogromne święto, gdyż w lokalnej tradycji, po uroczystości kościelnej mają miejsce przyjęcia, jakie dziś coraz częściej są rzeczywiście wystawne oraz przypominają niewielkie wesela. Dla dziecka oznacza to jedno – prezenty. Rzecz jasna, nie powinny one odgrywać podstawowej roli. Najistotniejsze muszą być przeżycia religijne tego sakramentu. Przede wszystkim z tego powodu, teraz coraz częściej rezygnuje się z sukienek komunijnych oraz garniturów, które przypominały ubrania Pary Młodej.

komunia

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Sukienki przeważnie były szyte na kołach, drobiazgowo zdobione, a niekiedy stawały się też przedmiotem wyścigów pomiędzy rodzicami i dziećmi. Alternatywą dla nich są dużo skromniejsze alby komunijne (sprawdź modele alb do komunii). Z jakiego powodu charakteryzują się one dziś tak dużą popularnością? Najczęściej ze względu na fakt, że to proste ubranie zapewnia, że na pierwszy plan wysuwa się sam sakrament, a nie strój w którym dziecko będzie występowało. Ma to duże znaczenie. Na dodatek, wszystkie alby są takie same, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, różnią się wyłącznie szczegółami, między innymi kolorem naszywek.

W ten sposób, żadne dziecko nie czuje się gorsze albo lepsze, gdyż wszyscy wyglądają tak samo. Wprowadzenie alb stało się bardzo dobrym pomysłem, który natychmiast zaadaptowały parafie w całej Polsce. Obecnie wykorzystuje się je powszechnie. Nie bez znaczenia jest także fakt, że alby są kategorycznie tańsze niż sukienki czy garnitury.jesteśmy w witrynie pluszaki dla psówDla rodziców obciążonych pozostałymi wydatkami, czasami związanymi z organizacją przyjęcia, nawet

komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

gdy jest ono bardzo skromne, ma to duże znaczenie.

Zakup alby nie będzie obciążał ich budżetu. Oczywiście, nie oznacza to, że nie można pokazać własnej kreatywności. Rodzice w dalszym ciągu starają się, żeby w tym wyjątkowym dniu ich dzieci prezentowały się możliwie jak najlepiej, chociażby poprzez robienie dziewczynkom fryzur.

Jeśli poszukujesz innych danych na omawiany temat, to też rzuć okiem na (http://pomnikiwroclaw.pl/) analogiczne portale, które podnoszą tę tematykę.

Niemniej jednak, zastosowanie alb faktycznie minimalizowało komunijne szaleństwo i zniosło podziały pomiędzy dziećmi. Alby poza tym są niezwykle atrakcyjnym strojem, który zaznacza niewinność dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej, tym samym są faktycznie dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*