Czerwona herbata – jej właściwości i wpływ na nasz organizm

Jeszcze nie tak dawno temu zupełnie o niej się nie słyszało, teraz robi furorę. Wersja trunku, którym jest czerwona herbata to pierwszorzędny napój i suplement diety. W jaki sposób ją zaparzać i co tak na prawdę wnosi do organizmu?

Herbata sypana

Autor: Czas na Herbatę
Źródło: Czas na Herbatę
Liście czerwonej herbaty, znanej jako Pu-Erh, po zebraniu plonów są poddane nie trwającemu długo procesowi fermentacji. Za jego pośrednictwem napar ma odcień czerwony. Smak da się scharakteryzować jako ziemisto-korzenny. Roślina (Feminizowane nasiona marihuany) rośnie szczególnie w Chinach i Tajwanie, tam też mają swą lokalizację największe zakłady zajmujące się rozprowadzaniem tego środka na cały świat. Ma niezwykle ważne znaczenie w chińskiej medycynie, zatytułowany jest bowiem „zabójcą tłuszczu”. Przyspiesza metabolizm, zwiększa spalanie tłuszczów. Jak ją właściwie przygotować? Zobacz więcej tutaj – portal do czajniczka z porcelany wsypać susz i zalać gorącą, lecz nie wrzącą wodą, parzyć przez 3 do 7 minut (klasyk). Otrzymany w ten sposób napój nie będzie miał ciężkiego aromatu, który możemy wyczuć po niewłaściwym jego przygotowaniu. Nie jest więc to zawikłane, analogicznie parzy się prawie każdą inną herbatę. Jakie jeszcze ma wartości dla człowieka? Pobudza wytwarzanie soków trawiennych, ożywia pracę jelit, zatem przyspiesza metabolizm, a w efekcie wcześniej omawiane spalanie tłuszczów. Napój, jakim jest czerwona herbata obniża poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, polepsza krążenie, a tym samym może być spokojnie przyjmowana przez ludzi zmagających się z takimi kłopotami.

Zdoła też nas wypełnić w brakujące minerały, gdyż napar z liści jest bogactwem tych związków, w tym wapnia i teiny. Działa pobudzająco, skutkiem tego z chęcią konsumują go ludzie rezygnujące z picia kawy. Leczy schorzenia wątrobowe i także wspomaga walkę z próchnicą. Tyle zalet, a więc nie zostaje nam nic innego jak tylko udać się do marketu i nabyć liście do parzenia.

Kiedy zafascynował Cię przedstawiany tekst, to nie zastanawiaj się tylko odwiedź odnośnik (http://www.raj-international.net/instalacje-hydrantowe/), a odnajdziesz tu podobne, interesujące informacje na ten temat.

Cena towaru, jakim jest czerwona herbata waha się w granicach od kilku do nawet kilkuset złotych za 100 gram.

herbata

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Spożywając systematycznie napój, jakim jest czerwona herbata będziemy mogli zafundować sobie poprawę kondycji jak i zrzucić na dodatek nieco masy. Jej cena, w zależności od producenta nie przekracza stosunkowo poza możliwości finansowe normalnego człowieka.