Jak przygotować naszą pociechę do komunii świętej? O czym należy pamiętać, co jest najbardziej istotne?

Wyprawienie Pierwszej Komunii Świętej jest poważną próbą dla każdego rodzica. Większość przeraża jednak bez wątpienia mnóstwo pracy, która ich spotka i nie zdają sobie nawet sprawy, od czego zacząć. Należy poznać kilka rad związanych z tym,w jaki sposób zaplanować wszystko, aby o niczym nie zapomnieć, aby wszystko było właściwie rozplanowane.

pierwsza komunia

Autor: Simone Meier
Źródło: http://www.flickr.com
Wyprawianie Pierwszej Komunii Świętej trzeba zacząć już mnóstwo miesięcy wcześniej. Nie tylko z tego powodu, żeby ze wszystkim zdążyć, lecz też po to, by nasze dziecko mogło odczuć ten moment przygotowań, ważne, aby czuło to w aspekcie duchowym, do jednego z najistotniejszych dni w ciągu życia. Wyprawienie Pierwszej Komunii Świętej najlepiej więc wystartować od przygotowania naszego dziecka do sakramentu. Powinno się pamiętać o próbach, nauce modlitw, rozmawianiu o tym, jak powinna się odbywać spowiedź, a w tym samym czasie czym tak naprawdę jest Komunia i generalnie dlaczego ten sakrament świętowany jest tak uroczyście. Miejmy na względzie, by nastawienie duchowe dziecka nie zakończyło się na kilku rozmowach. Powinny bowiem zachodzić przez cały okres prób do sakramentu.

album
Pozwólmy dziecku mieć wątpliwości, pytać, to bowiem korzystnie wzbogaca wiedzę na temat wiary. Aby takie rozmowy nie były monotonne i jałowe, można wykorzystać rozmaitych interesujących pomocy, jak przykładowo z Biblii dla dzieci, w której znajdziemy dużo kolorowych obrazków. Bardzo popularne stały się ostatnio również różnego rodzaju gry – planszowe , jak i komputerowe o tematyce religijnej. Są one do zdobycia w sumie w każdej księgarni katolickiej. Kiedy najważniejsze rzeczy są już gotowe, można zająć się wybieraniem stroju komunijnego i pokomunijnego (ubiór Komunijny). Miejmy na uwadze również oczywiście o oszczędzaniu pieniędzy na inne dodatki komunijne (przeczytaj przykłady), jak różaniec, książeczkę i pamiątki.

Może być tak, że nie będziemy czuć się na siłach, żeby samodzielnie uczesać dziecko.

Jest już nasza moja strona internetowa (http://www.progresdisplays.pl/rollupy/x-bannery) – kliknij w podany link, poczytaj treść oraz zostaw proszę jakiś komentarz. Będziemy wdzięczni.

Może też być tak, że nie starczy nam na to czasu. Dlatego też przynajmniej miesiąc do przodu umówmy je na wizytę u fryzjera oraz oczywiście zorientujmy się w cenach. Powinno się także nie zapominać o zaproszeniach dla gości, tak wiec najlepiej miesiąc wcześniej wyślijmy również stosowne zaproszenia.