Jak wyglądają fotograficzne sesje dziecięce i ciążowe?

Każdy wie, że panie czekające potomka po prostu kwitną. Ciąża jest specyficznym i niezwyczajnym okresem w życiu kobiet. Jest to czas, w którym chcą one w sposób nadzwyczajny dbać o siebie oraz dobro swojego maleństwa. Ostatnimi czasy coraz to bardziej powszechnie traktowana jest tzw. fotografia ciążowa. Panie oczekujące potomka, prócz tego, że codziennie są fotografowane przez swoich najbliższych, zainteresowane bywają też kwestiami związanymi z fachowymi sesjami.

Większa część kobiet, chociaż marzy o uwiecznieniu swego błogosławionego stanu, to jednak podchodzi do tego (przynajmniej na początku) ze sporą dawką dystansu i zakłopotania. Poniektóre panie decydują się na rozbierane sesje ciążowe, aczkolwiek nie jest to regułą ani przymusem. Modne są także zdjęcia wspólnie z małżonkiem- sprawdź tutaj. Warto mieć świadomość tego, jaka idea towarzyszy sesjom ciążowym. Jest to uchwycenie bardzo szczególnej chwili w życiu kobiety i w życiu malutkiego człowieka, który wkrótce przyjdzie na świat. Nawet, jeśli kobieta na początku niechętnie myśli o tego rodzaju zdjęciach czy zwyczajnie ma pewne obawy, zawsze kończy się taka sesja uśmiechem na jej twarzy po zobaczeniu efektów. A gdy osesek pojawi się na świecie? Maleństwa najlepiej fotografować w czasie snu, pomiędzy 3 – 14 dniem życia. Podczas sesji najlepiej zagwarantować im właściwe warunki termiczne, ciche wnętrze i miękkie podłoże – winny czuć się bezpiecznie niczym w łonie matki.

Maluch z pieluszką

Autor: TracyLeigh♥
Źródło: http://www.flickr.com

Fotografowanie dzieciaczków daje sporo przyjemności, jednak nie jest łatwym zadaniem. Fotograf dziecięcy powinien posiadać sporą dozę cierpliwości i empatii- www. Wiedzą o tym tak zawodowi fotografowie, jak też rodziciele. Podczas pracy z niemowlakiem najważniejszą osobą jest mama, i to właśnie ona powinna wziąć czynny udział w takiej sesji. Gdy fotografujemy starsze dziecko, przyjmujemy dziecięcą perspektywę, leżąc bądź kucając. Jeżeli sfotografujemy je z perspektywy dorosłego zaburzymy proporcje. Dopiero w trakcie sesji z młodzieżą i starszymi dziećmi można pobawić się w pozowanie świadome. Ów pomysł zainteresuje szczególnie dziewczęcia po 10 r. życia, niemniej jednak nawet starsze dzieci warto „uchwycić” w trakcie scenek sytuacyjnych: zabaw na huśtawce lub puszczania baniek.