Jak zrobić najlepszy event? O czym powinniśmy pamiętać, co jest rzeczywiście najbardziej istotne?

Zorganizowanie różnych eventów to proces dosyć wymagający oraz złożony, a poszukiwania pewnych ustandaryzowanych zasad nie ułatwia fakt, iż każde wydarzenie, każda zabawa, mają swój niepowtarzalny charakter i przebieg. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na najważniejsze kwestie, raczej wspólne dla każdego typu imprezy i cechujące to zjawisko.

impreza firmowa

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwie to osoba zainteresowana organizowaniem eventów musi być dobrze zorganizowana. Musi przemyśleć różne pomysły na przykład na atrakcje na eventy firmowe. Dodatkowo, każdy kto pragnie objąć umysłem dość zawiłą rzeczywistość, jaką jest każdorazowo impreza masowa albo wydarzenie, powinna perfekcyjnie koordynować czas swój i dziesiątek, a czasem nawet setek innych osób. Po drugie, organizacja eventu wymaga nie lada zdolności przywódczych, zarządczych a także umiejętności kontroli.

Po trzecie, takiego wydarzenia nigdy nie organizuje tylko jedna osoba. (Atrakcje Wrocławia) Praca podczas organizacji wydarzenia takiego rodzaju to praca – tak naprawdę – zespołowa, ze wszystkimi tego zaletami, oraz wadami. Tak więc w tej branży bardzo istotne są umiejętności interpersonalne, zaczynając od od szczytu drabiny aż po jej podstawę. Często indywidualność nie jest wystarczająca, zespołem powinniśmy sprawnie kierować, być w takiej chwili jednocześnie jego członkiem.

event firmowy

Autor: AlphaGeek
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy event jest zamkniętą całością, posiada początek oraz koniec oraz właściwy sekwencyjny porządek. Nie istnieje tu miejsca na przypadek, improwizować zaś mogą już tylko doświadczone zespoły. Tym samym organizacja takiej imprezy prowadzi do efektywnego (a niekiedy efektownego) zarządzania: relacjami, procesami oraz finansami. (Ekotour) Dlatego koniecznie jesteśmy zmuszeni panować nad całym procesem i nie powinniśmy pozwolić, by któryś z jego elementów pozostał zaniedbany, gdyż rzutuje to negatywnie na wszystkie inne kwestie pracy nad eventem.

Co więcej ludzie zawodowo trudniący się organizacją oraz produkcją eventów muszą wiele czasu poświęcać na analizowanie. Z grubsza rzecz ujmując: powinniśmy stale monitorować rynek, obserwować konkurencję i jej poczynania, podwykonawców oraz partnerów, ich propozycje, sukcesy czy porażki. Pozwala to na stworzenie mapy rynku i umiejscowienie własnego funkcjonowania na tle uwarunkowań aktualnej sytuacji. To z jednej strony gwarantuje większy dystans do swojej działalności, z drugiej pozwala doskonalić stale swoją ofertę.