Jaką funkcję pełnią odznaki? Co należy o nich wiedzieć?

Wbrew pozorom odznaki towarzyszą nam w różnorakich obszarach życia. Okazuje się, że można im przypisać sporo istotnych funkcji. Większości z nas odznaki będą rodzić skojarzenia z harcerstwem. Niejeden z nas z dumą wstępował do harcerstwa. Na początku na piersi widnieje lilijka, za jakiś czas młody harcerz ma możliwość złożenia przyrzeczenia i przypięcia do swej piersi harcerskiego krzyża.

medal

Autor: Engyles
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno jest to wyjątkowe przeżycie dla każdego. Złożenie przyrzeczenia to zawsze coś, na co czeka się z niecierpliwością. Krzyż harcerski mobilizuje do godnego postępowania, pełni w pewnym stopniu rolę wychowawczą. Wszyscy, którzy noszą go na piersi, muszą swoim zachowaniem udowadniać, że są godni tej odznaki. Musimy dodać, że przyrzeczenie harcerskie związane jest z trzema kwestiami: służbą, samodoskonaleniem oraz braterstwem. Historia krzyża harcerskiego sięga 1911 roku. Wszystko zaczęło się od konkursu zaproponowanego przez Andrzeja Małkowskiego, na „polską odznakę skautową”. W konsekwencji licznych prac stworzono odznakę, która była wzorowana na Orderze Virtuti Militari. Wypada nadmienić, że krzyż jest otoczony przez wieniec dębowy i laurowy. Po środku znajduje się lilijka, od której na boki odchodzą promienie. Nie pominięto oczywiście napisu „Czuwaj”. Odznaki są wykorzystywane także w rozmaitych klubach, jeździeckich czy żeglarskich, np: . Dają poczucie przynależności do określonej grupy społecznej. Dzięki nim można się odróżniać i wyróżniać.

medale

Źródło: pixabay.com

Dziś na rynku znaleźć można wiele firm, które specjalizują się w wytwarzaniu przypinek, pinsów, a także produkują odznaki.

Pamiętaj o tym, że możesz przejrzeć kolejne interesujące wpisy – trzeba jedynie na tej witrynie (http://www.wypozyczalniapacyfik.pl/hale-magazynowe/) wejść w zaznaczony link.

Wykwalifikowany producent medali dostarczy produkt, który spełni indywidualne oczekiwania:zobacz ofertę. Wszelkie konkursy, zawody, turnieje nie mogą odbywać się bez odpowiedniego odznaczenia zwycięzców. Złożenie zamówienia na spersonalizowane, niesztampowe odznaki sprawi, że nagrodzeni będą czuć się wyjątkowo, a medal czy odznaka już zawsze będzie nasuwać wspomnienia z wielkich chwil chwały. Należy poszukiwać w tym zakresie ofert w sieci internetowej, stawiając na określenia typu „producent medali” czy odznaki.