Modne i niezwykle smakowite ciasta na wszystkie okazje

Pojawiają się zazwyczaj na wszelkiego rodzaju przyjęciach, jak wesela czy chrzciny. Ideą podobnych bufetów jest zapewnienie gościom możliwości skosztowania z wielu odmian słodyczy i podanie wszystkiego w formie, która jest niezwykle interesująca wizualnie.

Tort weselny z rożowymi kwiatami

Autor: www.sweet-home.pl
Źródło: www.sweet-home.pl
Jednym z najistotniejszych elementów każdej imprezy – także kiedy jest to wyłącznie przyjęcie urodzinowe w gronie bliskiej rodziny – są rzecz jasna torty. Dziś istotnym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim ciasta spersonalizowane, czyli dopasowane do zainteresowań i preferencji danej osoby.

Przykładowo, dla fana piłki nożnej cukiernia często przygotowuje tort w kształcie dużej piłki. Nie jest to niestety zadanie proste, więc najczęściej lepiej je zlecić fachowcom, tym bardziej, że na nowoczesnym rynku istnieje dużo firm, które oferują upieczenie niekonwencjonalnych tortów. Interesującym rozwiązaniem dla tortów weselnych jest ozdobienie ich żywymi kwiatami, przykładowo takimi samymi jakie zostały wykorzystane w bukiecie Panny Młodej. Serwowane są wówczas przede wszystkim torty piętrowe, niekiedy polane masą marcepanową, na którą nakładane są dodatkowe ozdoby. Takie ciasta są dziś niemal dziełami sztuki.

Planując bufet słodkości warto zatroszczyć się również o cupcakes ,https://www.sweet-home.pl/19,Ciastka.html zainteresowaniem nie tylko przez wzgląd na znakomity smak, ale także walory wizualne, ponieważ dają dużo możliwości dekoracyjnych. Pomocne inspiracje zamieszczane są chociażby w sieci. Takie babeczki na weselach zaczynają pojawiać się niekiedy w roli tortów, gdyż są zdecydowanie łatwiejsze w serwowaniu. Można je też wykonać własnoręcznie. Istnieje sporo przepisów, w zależności od tego, jaki smak się wybierze.

W sklepach można znaleźć również specjalne akcesoria zdobnicze, jakie upraszczają dekorowanie babeczek. Z pewnością będą interesującą atrakcją dla gości. Planując ich przygotowanie warto zdecydować się na wersję zdrową, przykładowo z dodatkiem płatków owsianych i miodem w miejsce zwyczajnego cukru. W dodatku, w sklepach można nabyć gotowe zestawy dla babeczek, które ułatwiają ich pieczenie. Opcjonalnie, istnieje możliwość zamówienia wypieków w cukierni, w szczególności jeśli nie posiada się pod tym względem dużych predyspozycji (strona cukierni i kawiarni).

strona cukierni i kawiarni