Najistotniejsze w życiu są tylko momenty. Powinniśmy to wiedzieć, żeby celebrować każdą z nich

Życie składa się z kilku istotnych etapów, wydarzeń, chwil lepszych i gorszych. Nie ma na świecie dwóch takich samych osób, to samo idzie powiedzieć o życiu – nie zdarzają się dwa takie same życia. Każdy życiorys jest na tyle oryginalny, że warto o niej mówić. Niemniej, choć jest tak, to w każdym żywocie są punkty, które są zgodne dla większego ogółu. To etapy, jakie trzeba przejść, gdyż tak nakazuje prawo, religia, kultura czy zwyczaje. Te etapy są bardzo ważne dla spójności społecznej i integracji w ramach jakieś struktury.

Pierwsza Komunia Święta

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Bez tych etapów ciężko by było określić pewne wydarzenia, które mają wpłynąć na nasze życie.

Czy pragniesz głębiej przestudiować opisywany w tym miejscu problem? Jeśli tak, bez obawy kliknij tutaj, by przeczytać więcej na tej witrynie (http://suknie-slubne.warszawa.pl/).

Jak istotne są takie sprawy pokazują już kultury pierwotne. Przecież w nich etapy przejścia z jednego etapu do kolejnego są integralną częścią kultury. To one właśnie wyodrębniają ich wyjątkowość, ich styl życia, ich stosunek do wielu spraw . Kto zaniecha tego być może zostanie wyrzucony z danej społeczności, tak najczęściej się dzieje, chociaż zależy wszystko oczywiście, o jakiej kulturze mówimy. Nie możemy bowiem wszystkiego sprowadzać do jednego modelu postępowania, niemniej tak to przeważnie wygląda.

pierwsza komunia święta - W naszej kulturze też trudno jest żyć bez rytuałów i etapów przejścia. Większość Polaków to [TAG=katolicy

Autor: Pawel Loj
Źródło: http://www.flickr.com

, więc każdy człowiek musi być ochrzczony, później przychodzi uroczystość pierwszej komunii świętej i bierzmowanie. Po drodze są święta, które obchodzimy. Tak jest z każda religią, to że obchodzimy pewne wydarzenia umacnia nie tylko nasza wiarę (choć oczywiście tak jest), co łączy strukturę społeczeństwa. Trudno sobie wyobrazić kogoś, kto nie należy do żadnej większej społeczności, nie obchodzi świąt, nie ma za sobą pewnych etapów życia. Nawet, gdy jako dorosły zerwał wszelkie więzi, to na swoim koncie ma pewne wydarzenia i etapy, przez które musiał przejść.

Przeszedł to, gdy był mały. Tak przecież jest przykładowo z chrztem. Nie ma więc wśród ludzi osoby bez pewnego znaku, który określa jego miejsce w świecie. Jeśli to nie jest religia, państwo się o to upomni. Nie da się być obywatelem bez wielu dokumentów, jakie określają nas w rzeczywistości.