Odkryto skuteczne rozwiązanie – ozonowanie, służące poprawieniu jakości powietrza wewnątrz pojazdu

Ozon – O3, nazywany jest aktywnym tlenem. To gaz, którego cząsteczka zawiera 3 atomy tlenu, zamiast dwóch, tak jak tlen, którym naturalnie oddychamy. Ozon występuje naturalnie w środowisku, ujawniając się na skutek uderzeń pioruna w trakcie burzy. W rzeczywistości, orzeźwiający, przyjemny, zapach, który odczuwamy po burzy, ma właśnie związek z działaniem ozonu. Najczęściej mimo wszystko, mówimy o ozonie w odniesieniu do warstwy ozonowej, która otacza naszą planetę powyżej atmosfery ziemskiej i zabezpiecza nas przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.

sprawdź na stronie

Autor: Doc Searls
Źródło: http://www.flickr.com
W tym przypadku, ozon tworzy się w rezultacie działania promieni ultrafioletowych. Ozon jest coraz częściej i powszechniej stosowany w różnych obszarach życia na wszystkich kontynentach. Jego zastosowanie jest niemal nieograniczone. Ozonowanie w naszym kraju to wciąż nowinka techniczna, choć wciąż rośnie liczba jej stronników. Bardzo często ozon stosowany jest do niwelowania brzydkich zapachów z naszego najbliższego środowiska, walki z alergenami takimi jak roztocza czy jako preparat odkażający i bakteriobójczy.

Ozonowanie jest metodą bezpieczną, a jej podstawową zaletą, jest fizyczne usuwanie brzydkich zapachów, a nie ich maskowanie. Ozonowanie, to fantastyczna i naturalna metoda, która zdezynfekuje dom w którym przebywamy. Ozonować można także artykuły spożywcze, co przedłuża ich okres przydatności i nie ma na nie żadnego trującego oddziaływania. Zalety ozonu jako silnego utleniacza, dość mocno wykorzystuje branża motoryzacyjna. Ozonator do samochodu umożliwia odgrzybianie, usuwanie wszelkiego rodzaju roztoczy, pleśni i innych drobnoustrojów z klimatyzacji samochodowej, ułatwia również dezynfekcję całego wnętrza auta.

Czarny sportowy samochód

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Użycie urządzenia do ozonowania, do odgrzybiania klimatyzacji jest przede wszystkim polecane dla osób ze skłonnością do alergii oraz podrażnień górnych dróg oddechowych (więcej). Dzięki ozonowaniu, w samochodzie mamy świeże i czyste powietrze. Użycie ozonatora, doskonale sprawdza się tam, gdzie zawodzą inne powszechnie stosowane techniki dezynfekcji, ponieważ ozon w postaci gazowej potrafi dotrzeć do najbardziej niedostępnych zakamarków, których nie można odkazić za pomocą innych preparatów. Trzeba podkreślić, że ozon jest kilkadziesiąt razy bardziej sprawdzalny i kilka tysięcy razy szybciej działający niż chlor pod względem zabijania bakterii i drobnoustrojów.

Czy masz ochotę może mieć link referencyjny (http://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/wyposazenie-myjni-techkar/pistolety-piorace-techkar,2,3571), gdzie czekają na Ciebie kolejne teksty? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu nasz portal.

br>
Dzisiaj naprawdę trudno odnaleźć jest cenne informacje, więc powołaj się na przydatne materiały (www.autolawety.pl/), które przykują Twoją uwagę.

Nawet małe stężenie ozonu, powoduje zniszczenie bakterii chorobotwórczych już w parę minut.