Planujesz udekorować dom na Święta Wielkanocne? Sprawdź znakomite propozycje

Nadchodząca Wielkanoc to czas, za jakim większość z nas przepada. W powietrzu czuć już zapach wiosny, toteż pełni zapału myjemy okna oraz trzepiemy dywany, żeby w naszym domu także zrobiło się świeżo i przyjemnie. Przed Świętami dobrze też zatroszczyć się o właściwe zdobienia, by nasz dom był nie tylko posprzątany, ale i cudownie ustrojony. Jakie pomysły są godne uwagi?

Wielkanoc

Autor: home&you
Źródło: home&you
Z tymi świętami bezapelacyjnie kojarzą nam się jajka. Popularne są przede wszystkim pisanki, jakie możesz ozdobić na wiele różnych sposobów. Na ogół jajka gotuje się w specjalnych barwnikach, kupionych w sklepie bądź tych naturalnych, na przykład w łupinkach cebuli. Jajka będą mieć niezwykły, brązowo-czerwony kolor, a dekoracja będzie jeszcze bardziej atrakcyjna, gdy przed umieszczeniem jajek w wodzie owiniesz je liściem brzozy lub trawami.

Należy przytwierdzić mocno zdobienia, zawijając fragmenty jajka, do których je przyłożyliśmy, przy pomocy folii spożywczej. Potem normalnie gotujemy jajko w farbie. Rezultat na pewno pomyślnie nas zaskoczy. Upiększać można nie tylko całe jajka, lecz także wydmuszki. Wystarczy zrobić dziurkę w skorupce, aż całe wnętrze wyleci – żółtka i białko można wykorzystać na ciasto. Wydmuszkę malujemy farbami albo oklejamy włóczką. Doskonałym pomysłem na dekoracje świąteczne są również zajączki i kurczaczki. Bez problemu www.projektoskop.pl/a-8499-ozdoby-swiateczne-na-wielkanoc.html p.pl/a-6976-ozdoby-swiateczne-dekoracje.html”>projektoskop.pl/a-6976-ozdoby-swiateczne-dekoracje.html

Możesz potem włożyć je do koszyczka razem z pisankami bądź ustawić na szafce i na wielkanocnym stole, aby jedzenie wielkanocnego śniadania odbywało się w świątecznej atmosferze. Na stół przydatna będzie też rzeżucha, jaką możesz zasadzić w ładnym pojemniku około tydzień przed świętami. Oprócz tego nie zapomnij o pięknych bukietach, które będą doskonałą, wiosenną ozdobą. Decyduj się na kwiaty w żywych kolorach, na przykład żółte tulipany, a fantastycznie rozjaśnisz swój dom.

Możesz go także przystroić od zewnątrz, np. przez powieszenie na drzwiach wielobarwnego napisu „Wesołych Świąt” bądź kupienie w sklepach sztucznych zajączków wykonanych z wysokiej jakości materiałów, które będziesz mógł postawić na trawniku. Teraz już wiesz, co zrobić, aby twój dom wyglądał odświętnie. Możesz wybrać ozdoby, jakie pasują do stylu twojego wnętrza oraz wziąć się do pracy, aby w naprawdę miłym klimacie spędzić Wielkanoc.