Po ceremonii pogrzebu musimy pomyśleć o nagrobku

Wiadomo, że wszyscy umrzemy. Nie jest to dla nas coś przyjemnego, w sensie rozmyślanie o tym. Ale, gdy musimy pochować bliską nam osobę, dobrze wiemy, że poza zorganizowaniem pogrzebu będziemy musieli postawić pomnik, a konkretnie wybrać firmę kamieniarską, która wykona pomnik i go zainstaluje. Najczęściej wybiera się pomniki granitowe, bo są one odporne na upływ czasu i naprawdę ładnie wyglądają.

Oczywiście część osób stwierdzi, że jak kogoś nie ma na ziemi to wszystko mu jedno, ale z szacunku do zmarłej osoby i dla pamięci o niej, powinniśmy zorganizować środki na pomnik. Czasem jest tak, że mamy kryptę rodzinną i wtedy nie trzeba będzie stawiać nagrobka. Często rodzinne krypty są stworzone właśnie z granitu, gdyż jest to jeden z lepiej sprawdzających się na cmentarzach materiałów.

Warto obejrzeć nim zapłacimy za zamówienie

cmentarz

Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy mamy wybrać nagrobek to często jest z tym kłopot. Nie chodzi o to, że ciężko nam się zdecydować, co do wyglądu nagrobka, a raczej o to, że w ogóle doszło do tej sytuacji, że musimy taką rzecz kupować. Często jeszcze jesteśmy w słabej kondycji psychicznej po śmierci bliskiej osoby i w sumie ciężko nam myśleć logicznie o czymkolwiek, a co dopiero o czymś, co przypomina, że kogoś już nie ma na tym świecie. Ale, mimo wszystko nagrobek musimy wybrać. Najlepiej przejrzeć nagrobki galeria firmy, na którą postawimy – odnośnik. To pomoże nam wybrać odpowiedni nagrobek. Przedsiębiorstwa kamieniarskie dają możliwość wyboru kamienia, z którego będzie stworzony nagrobek. Przedstawiają koszt i przybliżony czas ogarnięcia konkretnego zamówienia. Z tego powody musimy porządnie przejrzeć galerię, by postawić na nagrobek, który wg nas będzie najlepszy. Ciężko tu mówić na chłodno o estetyce, o kształcie pomnika, bo w rzeczywistości wiele zależy od tego, ile środków możemy przeznaczyć.

Wiele osób wchodząc do firmy kamieniarskiej mówi od razu ile ma pieniędzy na nagrobek. W tym momencie pracownik pokazuje, jaki nagrobek firma za taką kwotę da radę postawić – www. Widzimy na nekropoliach całe mnóstwo mniejszych lub większych nagrobków, a niektóre uważamy za dobrze zrobione. Tak, więc można też powiedzieć w zakładzie kamieniarskim, że chcemy posiadać taki nagrobek, który widzieliśmy gdzieś na cmentarzu, wystarczy tylko pokazać fotografię. Identycznego nagrobka przedsiębiorstwo kamieniarskie nie zrobi, ale na pewno da radę stworzyć podobny.