Po ceremonii pogrzebu musimy pomyśleć o nagrobku

Wiadomo, że wszyscy umrzemy. Nie jest to dla nas coś przyjemnego, w sensie rozmyślanie o tym. Ale, gdy musimy pochować bliską nam osobę, dobrze wiemy, że poza zorganizowaniem pogrzebu będziemy musieli postawić pomnik, a konkretnie wybrać firmę kamieniarską, która wykona pomnik i go zainstaluje. Najczęściej wybiera się pomniki granitowe, bo są one odporne na upływ czasu i naprawdę ładnie wyglądają.

Oczywiście część osób stwierdzi, że jak kogoś nie ma na ziemi to wszystko mu jedno, ale z szacunku do zmarłej osoby i dla pamięci o niej, powinniśmy zorganizować środki na pomnik. Czasem jest tak, że mamy kryptę rodzinną i wtedy nie trzeba będzie stawiać nagrobka. Często rodzinne krypty są stworzone właśnie z granitu, gdyż jest to jeden z lepiej sprawdzających się na cmentarzach materiałów.

Warto obejrzeć nim zapłacimy za zamówienie

cmentarz

Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy mamy wybrać nagrobek to często jest z tym kłopot. Nie chodzi o to, że ciężko nam się zdecydować, co do wyglądu nagrobka, a raczej o to, że w ogóle doszło do tej sytuacji, że musimy taką rzecz kupować. Często jeszcze jesteśmy w słabej kondycji psychicznej po śmierci bliskiej osoby i w sumie ciężko nam myśleć logicznie o czymkolwiek, a co dopiero o czymś, co przypomina, że kogoś już nie ma na tym świecie. Ale, mimo wszystko nagrobek musimy wybrać. Najlepiej przejrzeć nagrobki galeria firmy, na którą postawimy – odnośnik. To pomoże nam wybrać odpowiedni nagrobek. Przedsiębiorstwa kamieniarskie dają możliwość wyboru kamienia, z którego będzie stworzony nagrobek. Przedstawiają koszt i przybliżony czas ogarnięcia konkretnego zamówienia. Z tego powody musimy porządnie przejrzeć galerię, by postawić na nagrobek, który wg nas będzie najlepszy. Ciężko tu mówić na chłodno o estetyce, o kształcie pomnika, bo w rzeczywistości wiele zależy od tego, ile środków możemy przeznaczyć.

Wiele osób wchodząc do firmy kamieniarskiej mówi od razu ile ma pieniędzy na nagrobek. W tym momencie pracownik pokazuje, jaki nagrobek firma za taką kwotę da radę postawić – www. Widzimy na nekropoliach całe mnóstwo mniejszych lub większych nagrobków, a niektóre uważamy za dobrze zrobione. Tak, więc można też powiedzieć w zakładzie kamieniarskim, że chcemy posiadać taki nagrobek, który widzieliśmy gdzieś na cmentarzu, wystarczy tylko pokazać fotografię. Identycznego nagrobka przedsiębiorstwo kamieniarskie nie zrobi, ale na pewno da radę stworzyć podobny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*