Praca jest niezwykle istotna dla niejednego człowieka – to w niej się doskonalimy się i spełniamy zawodowo

Prawdą wydaje się być, że nie trzeba pracować, żeby być szczęśliwym. Jednakże, jeśli chodzimy już do pracy, to zwykle zależy nam, aby atmosfera panująca w biurze była przyjemna.
Nikt nie lubi przebywać w miejscach, gdzie atmosfera bywa napięta i brak jest porozumienia.

Jeśli w pracy zdarzają się jakieś kwasy, to z niechęcią rano wychodzimy z domu. Nawet jeśli przekonujemy siebie, że nas to nie obchodzi, to jesteśmy w błędzie.
związek

Autor: Falk Lademann
Źródło: http://www.flickr.com
Kiepskie relacje albo niezdrowa rywalizacja w negatywny sposób odbijają się na naszej pracy. Najnormalniej w świecie spada jej jakość i nic nie jesteśmy w stanie z tym zrobić. Przedsiębiorstwa, zdając sobie sprawę z tego jaka jest natura człowieka, który bywa efektywniejszy, kiedy podoba mu się otoczenie, część wypracowanych pieniędzy przekierowuje na powtarzające się imprezy integracyjne. Są to zazwyczaj comiesięczne albo kwartalne wyjścia na miasto do knajpki albo na pizzę, aby mieć możliwość poznać się bliżej. Są z tego wymierne korzyści, ponieważ fajniej współpracuje nam się potem z osobami, które polubiliśmy w sytuacji bardziej prywatnej. imprezy integracyjne mogą także przybrać formy wspólnego wyjścia przykładowo na paintball, kiedy jesteśmy podzieleni na zespoły. Chęć wygranej jest wówczas tym najważniejszym bodźcem, który łączy nas z naszym zespołem.

Umiejętność współpracy, którą wytworzymy podczas tej gry z pewnością przyda się nam w pracy, kiedy szybko trzeba będzie oddać jakiś projekt i do jego ukończenia będzie wymagana sprawna współpraca całego teamu.

By przeczytać kolejny ciekawy najnowszy tekst na ten temat, kliknij w ten link — tam będzie więcej informacji.

Umiejętność pracy zespołowej to w dzisiejszych czasach duża zaleta.