Ślubowanie we Włoszech – recepta na niepospolity ślub

Jeżeli marzy się nam pamiętny ślub, może należy zaaranżować go w wyjątkowej scenerii jak też aurze – dla przykładu we Włoszech? Obrzędy ślubne w zabytkowym Rzymie, romantycznej Wenecji lub słonecznej Toskanii to piękny start nowej drogi życia.

W celu załatwienia weselnych formalności najodpowiedniej zgłosić się do jednostki której specjalnością jest organizacja ślubów za granicą – . Albowiem formalności związane z załatwieniem ślubu we Włoszech byłyby dla Młodych problematyczne, warto korzystać z usług kompetentnej firmy organizującej śluby za granicą (pozostałe bonusy na Jednostka ta zajmie się wszelkimi rzeczami urzędowymi. Każde z narzeczonych musi zgromadzić zaświadczenia potrzebne do zawarcia małżeństwa: duplikat aktu urodzenia, poświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego (przetłumaczone na język włoski przez tłumacza przysięgłego), w wypadku osób biorących ślub po raz kolejny – akt zgonu uprzedniego małżonka lub akt małżeństwa z adnotacją o rozwodzie (też przetłumaczone). Czas ważności tych zaświadczeń wynosi trzy miesiące. Po ślubie trzeba zarejestrować związek w naszym kraju. Można to zrobić za pośrednictwem Wydziału Konsularnego czy też osobiście, w USC w naszej ojczyźnie. Najlepiej będzie uzyskać kopię aktu małżeństwa na blankiecie wielojęzycznym.

płótno - ślub

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com

Co interesujące, ślub we Włoszech więcej info na może być dla pary tańszy niż organizacja wesela w naszym kraju. Na uroczystość zagraniczną przyjeżdża bowiem w większości wypadków niewielka liczba osób, a niekiedy tylko para a także świadkowie. Pakiety ślubne oferują przeważnie przyjęcia ślubne dla grupy od dwóch do parunastu ludzi. Przedstawiciele firmy zajmują się na miejscu Młodą Parą, proponując wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, a także dbając o tak ważne kwestie, jak krasa Panny Młodej w dniu wesela albo zdjęcia ślubne. Wenecja nie bez przyczyny zwana jest miastem zakochanych. Bajeczna architektura, malownicza sceneria z mnogimi mostami, kładkami a także gondolami, dla wielu par jest to wymarzone miejsce na złożenie przyrzeczenia.

Podobnie jak w Rzymie, w Wenecji para może wziąć zarówno ślub cywilny, jak i ślub kościelny. Po wyjściu ze świątyni bądź Urzędu Stanu Cywilnego nowożeńcy mogą udać się na przejażdżkę gondolą lub spacerek po weneckich parkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*