W jaki sposób można by oznakować miejsce dla gościa na weselu?

Te malutkie kartoniki są na każdym większym lub mniejszym przyjęciu. Są bardzo przydatne oraz niezwykle miłe. Najczęściej przybierają postać ustawionego na miejscu dla gościa kartonika z jego imieniem.

Wonderbox

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.
Można jednak do tej kwestii podchodzić w większym stopniu kreatywnie.
winietki

Autor: alljengi
Źródło: http://www.flickr.com
Koncepcji na pomysłowe winietki jest bardzo wiele. Tego typu zwykły spinacz może posłużyć jako uchwyt do kieliszka albo można by w jakiś sposób go ozdobić i do tak przyszykowanego spinacza przypiąć karteczkę z imieniem. Innym rozwiązaniem mogłyby być figurki z imieniem, które mogłyby następnie posłużyć jako pamiątka z imprezy. Niezwykle interesująco wyglądają na stołach bombki (zobacz również – bombka ze styropianu) choinkowe. Taki pomysł jest niezwykle świąteczny i osoby, które planują ślub w czasie Bożego Narodzenia, mogłyby pomyśleć o winietkach w tego typu właśnie formie. Dla takich, którzy nie pragną w takie karteczki dużo inwestować, znakomitym rozwiązaniem okaże się umieszczenie karteczek w barwnych cukierkach. Można by także włożyć je między ząbki widelca, co zrobiłoby na gościach miłe wrażenie.
Drogim natomiast pomysłem na winietki mogą zostać kieliszki z imieniem gościa. Nóżki kieliszków można by pokryć specjalną farbą oraz wypisać na nich imiona gości weselnych. Nie obowiązkowo muszą być to kieliszki szklane. Na imprezie przydomowej doskonale sprawdzą się kieliszki plastikowe. Gdy chcemy, aby winietki były zabrane przez gości do mieszkania, można zdecydować się na drewniane talarki z imieniem. Po skończonej imprezie każdy weźmie je ze sobą jako podarunek.

Kto pobiera się w lecie, mógłby wybrać barwne parasolki drinkowe. Koncepcji jest naprawdę dużo i wszystko zależy od konkretnej sytuacji oraz konkretnych osób.