W jaki sposób zrobić gustowne nakrycie stołu?

Aby efektownie przyjąć gości i udoskonalić imprezę często przygotowujemy wyjątkowe posiłki. Pyszne ciasta, wielodaniowe obiady czy choćby pyszna kolacja z pewnością będą docenione. Jeżeli jednak pragniesz wykonać coś zupełnie wyjątkowego, świetnym rozwiązaniem będzie również właściwe nakrycie blatu. W jaki sposób powinieneś to zrobić?

Świąteczne nakrycie stołu

Autor: thelittlecorner.tumblr.com
Źródło: thelittlecorner.tumblr.com
Możliwości jest wiele. Przede wszystkim potrzebny będzie śnieżnobiały obrus. Na nakryciu warto umieścić wyjątkową zastawę, może być taka, którą rzadko używasz. Może to być zarówno zastawa tradycyjna, jak i zupełnie współczesna. Do tego dochodzą sztućce a także serwetki. Te ostatnie również mogą być wyjątkową dekoracją. To tylko niepozorny kawałek miękkiego materiału, jednak odpowiednio złożona serwetka (polecana oferta -> najniższa cena na serwetki decoupage) jest w stanie bardzo ozdobić nakrycie stołu. W związku z tym jak przygotować nakrycie, by wywarły wrażenie na każdym, kto zasiądzie do niego w święta lub z innej okazji?

Świąteczna dekoracja stołu daje bezlik możliwości. Niezwykle praktycznym, a jednocześnie zawodowo prezentującym się wyjściem jest utworzenie z serwetki pokrowca na nóż i widelec. To niezwykle prosty zabieg i nadaje się do wykorzystania tak z serwetkami zwykłymi, jak i z koronką. Innym rozwiązaniem jest np. stworzenie tzw. podwójnego zafalowania i zawinięcie materiału na brzegu. Pomiędzy falami powinnaś położyć nóż i widelec.

Przy określaniu techniki dobrze jest wziąć pod uwagę tez to, czy serwetki będą być pomocne dla gości. Nie wszystkie złożenia da się potem łatwo rozłożyć, dlatego część układów jest zarezerwowanych jedynie dla przyjęć o raczej wystawnym charakterze. Czyli takich, gdzie korzystanie z serwetki – czytaj tutaj -> tokarnia-sosenka.com.pl/ – raczej nie okaże się konieczne.Oprócz serwetek możesz również postarać się o charakterystyczne elementy na stole. Doskonale sprawdza się etażerka, czyli kilkustopniowa tacka. Na etażerce najczęściej umiejscawiane są słodycze lub owoce. W sprzedaży kupisz zarówno nowoczesne etażerki, jak i produkty o klasycznej formie.