Co mogłoby być interesującą dekoracją na święta i jak ją można by na własną rękę zrobić?

Kiedy nadchodzą Święta Bożego Narodzenia lub Mikołajki, zaczynamy zastanawiać się, w jaki sposób pięknie przyozdobić mieszkanie. Biały obrus to podstawa. Duża część osób będzie posiadała też choinki albo same ich gałęzie.

orkiestra

Autor: Joe Martin
Źródło: http://www.flickr.com
Ogród marzeń

Autor: Margaret Anne Clarke
Źródło: http://www.flickr.com/photos/24350382@N07/3507303760/
Dla osób, które chcą wykonać „coś więcej”, warto jest przypomnieć sobie to, co wykonywaliśmy w przeszłości ze swoimi rodzicami.
Mieliśmy wtedy do rozporządzania znacznie skromniejsze możliwości niż teraz, ale i tak w każdym wypadku święta były śliczne i bardzo przyjemnie wspominane. Z tego też powodu warto jest wrócić do takich czasów i wykonać ze swoimi dzieciakami chociażby taką małą dekorację jak czapka Mikołaja. Nie musi ona spełniać żadnej konkretnej funkcji, ale jeśli ją zaopatrzymy w tego typu elementy jak nos lub uszy, to na pewno tego typu czapeczka będzie ozdobnikiem, który będzie się długo rozpamiętywać.

Zaciekawił Cię ten wpis? Zatem wejdź w link do wpisu (http://artykulyreligijne.pl/banery-na-boze-cialo) i rozkoszuj się kolejnymi newsami. W razie jakiś pytań – zwróć się do nas.

Nie ma przecież konieczności nabywać kosztownych rzeczy w sytuacji, kiedy dużo z nich możemy wykonać sami i to niezwykle małym nakładem pracy.

Do zrobienia takiej bożonarodzeniowej małej czapki Mikołaja wystarczy jedynie arkusz czerwonego kartonu. Jakiś ciemny pisak, biała farbka oraz, jeżeli mamy pod ręką nieco kleju i waty, to możemy zrobić także długą białą brodę. Jest bardzo możliwe, że w czasie robienia tego typu ozdoby przyjdą nam do głowy jakieś nowe pomysły, a gotowy wyrób będzie inspiracją do zrobienia następnych przedmiotów.

Jeśli jednak nie mamy talentów do robienia takich wykonywanych przez nas rzeczy, to moglibyśmy je zwyczajnie w jakimś sklepie kupić np. taką czapkę Mikołaja. Może gdy zobaczymy jak została ona wykonana, to w następnym roku skusimy się, aby ją wykonać na własną rękę.