Obrączki ślubne – a więć, bielutkie złoto przeciwko „calutko reszta” wewnątrz świata obrączek

Instytucja małżeństwa istnieje od zarania dziejów. Ludzie łącza się w pary, odprawiając swego rodzaju „rytuały”, które to były w większości zależne od pochodzenia oraz grupy etnicznej.

Z biegiem lat odmieniają się one razem z duszkiem czasu. Jeszcze kilka latek temu, do tradycji należał pierścień zaręczynowy z żółtego złotka, który nosiła przyszła panna młoda – to samo tyczyło się obrączki.

Jeżeli zainteresował Cię ten materiał, to tu znajduje się notka z www, która także ma bardzo interesujące informacje na prezentowany tutaj temat.

Jednakże nadszedł nowiutki wiek, a wraz z nim, nowiutkie tradycje…

Obrączki ślubne są najbardziej ważną częścią ceremonii zaślubin. Ich wymiana jest niewiarygodnie istotna i dla dużo osób ostateczna. Bardzo dużo ludzi w obecnej chwili już nie przywiązuje tak mocnej wagi do tradycyjnych pierścionków – czy jest to spowodowane względów osobistych, czy zdrowotnych, albowiem wiele person bywa uczulonych na złoto. Obrączki z białego złota są więc doskonałą alternatywą – obrączki ze złota białego, dla obrączek ze zwyczajnego (żółciutkiego) złotka. Istnieje ich bardzo dużo rodzai wzorów – w podobny sposób jak ze zwyczajnymi obrączkami. Jednakże nie powinniśmy się oszukiwać – wiele obrączek zrobionych z białego złota, jest dużo bardziej drogich niż te tradycyjne. I tu wkraczamy z kolejnym zagadnieniem, którym jest…

Ślub, młoda para

Autor: 古 天熱
Źródło: http://www.flickr.com
Tanie obrączki ślubne są alternatywą dość kuszącą dla tych z nas, którzy bardzo chcą posiadać wspaniałe obrączki, jednak nie stać ich na bielutkie złoto, czy nawet na żółciutkie. – ekonomiczne obrączki ślubne

Istnieje wiele surowców, które to spokojnie zastępują złoto, a są to w szczególności: platyna, tak przezywany „pallad”, wielokolorowe, z tytany, ze srebra, tak nazywane „breuning”, czy chociażby „saint maurice”, „zirkon”, i również „stelmach”, albo chociażby tak zwane „swepol”, albo „złoty skorpion”.