Urządzanie obiadu z okazji pierwszej komunii pociechy

Uroczystość pierwszej komunii to chwila bardzo ważna w życiu każdego dziecka wychowanego w chrześcijańskich domach. Od wielu lat wydarzenie to poza wartością religijną wiąże się także z charakterystycznymi obchodami, mającymi czysto świecki charakter. Również na terenie Polski od dłuższego czasu praktykuje się rozmaite zwyczaje, do których należy przykładowo obdarowywanie dzieci prezentami w tym dniu.

Autor: WTL photos
W pierwszej kolejności jednak uroczystości komunijne łączą się z tym, że cała rodzina zjeżdża się i spotyka przy jednym stole. Metody obchodzenia tego dnia zmieniały się przez lata analogicznie jak zmianom ulegały stroje komunijne dzieci. Komunia kiedyś wielu osobom kojarzyła się z garniturami chłopięcymi i sukienkami dla dziewcząt, aktualnie natomiast w dużej liczbie parafii stroje dla chłopców i dla dziewcząt są w kolorze białym i stosunkowo podobne do siebie. Dla rodziców dziecka komunijnego ten czas wiąże się ze sporą liczbą wyzwań, do których należy przykładowo organizacja specjalnego przyjęcia.

Zaproszone osoby i menu
Przyjęcie z okazji pierwszej komunii świętej można zorganizować na rozmaite sposoby – . Wiele w tej chwili uzależnione jest od tego, ilu gości się zaprasza. Jako pierwszą należy rozważyć sprawę tego, czy organizować przyjęcie w wynajętym pomieszczeniu czy w domu. Jeżeli w swoim mieszkaniu posiada się odpowiednie warunki, to najkorzystniej wybrać tę właśnie opcję. Na wydarzenie takie wypada zaprosić w pierwszej kolejności najbliższą rodzinę, między innymi rodziców chrzestnych dziecka. Należy także rozważyć sprawę potraw serwowanych na tym obiedzie.

Kiedy uznasz, że umieszczone w tym artykule informacje są ciekawe, przeczytaj jeszcze szczegóły w linku lampydodomu.pl. Odnajdziesz tam równie przydatne dane.

Warto dowiedzieć się na przykład, czy w gronie zaproszonych gości nie ma osób uczulonych na jakieś składniki żywności.

Wygląd stołu na tę uroczystość
Oddzielną kwestię, również niezwykle ważną, stanowi dekoracja stołu komunijnego. Stół komunijny można rozplanować i ozdobić na dużo różnych sposobów. Pomysłów można szukać przykładowo na stronach WWW. Z pewnością typowym i sprawdzonym sposobem jest ozdobienie stołu z dominacją bieli. Oprócz tego mile widziane są także dekoracje w postaci żywych kwiatów i elegancko składanych serwetek. Można pokusić się także o udekorowanie krzeseł, jak również pozostałych elementów jadalni.