Z jakiego powodu dzieci tak lubią okres przedświąteczny, jak sprawnie przygotować mikołajki w przedszkolu.

Zbliżający się okres Bożego Narodzenia to dla wszystkich dzieci okres ogromnej ilości wrażeń. Świąteczne drzewka, mikołajowe i świąteczne upominki sprawiają, że niektóre dzieci wręcz się nie mogą doczekać nadejścia grudnia. Ogromnie dużo w tym czasie zaczyna się także dziać w najróżniejszych marketach i sklepach. Sprzedawcy od dawna wiedzą, że do zachęcenia klientów jest potrzebna odpowiednia zachęta, z tego też powodu atmosfera pełna świąt zaczyna się pojawiać w niektórych z nich już w połowie listopada.

mikołaj i renifery

Źródło: pixabay.com

Już wtedy stawiane są się kolorowe choinki, niezliczone światełka, a z głośników puszczane są świąteczne kolędy. Sporo dzieje się również szóstego 6 grudnia i przed samymi świętami. W tych dniach mikołaj – idź do serwisu – w centrum handlowym to norma, w niektórych wręcz może się kłębić od czerwonych czapek i białych bród. Jednak o ile dzieci uwielbiają to wszystko, to większość rodziców zaczyna taka sytuacja nieco drażnić. Jeżeli wszystko będzie trwało zbyt długo, to w pewnym momencie nadejść może znużenie tym wszystkim, i tak naprawdę osiągnie się efekt odwrotny od zamierzonego. O ile na tego typu rzeczy do centrum handlowego dużo dzieci po prostu nie dotrze, to jeżeli chodzi do przedszkola, to z pewnością będzie tam miało okazję spotkać Świętego Mikołaja. Mikołajki w przedszkolu od wielu lat cieszą się ogromną popularnością wśród przedszkolaków, i chyba nie ma placówki, która by czegoś takiego nie zorganizowała.

bałwanek

Źródło: pixabay.com

Scenariusz imprez takich jest zwykle podobny do siebie. Rodzice ustalają wcześniej, jakie prezenty podaruje się dzieciom i składają się na to. Później przedszkole kupuje wszystko, co zostało ustalone i robi z tego paczki, a w odpowiednim dniu pojawia się prawdziwy Mikołaj i wręcza szczęśliwym dzieciom te paczuszki. Jeżeli Mikołaj (http://www.strojemikolaja.pl/sztuczny-brzuch-brzuch-mikolaja/prod_83.php) będzie się wykazywał zaangażowaniem, to i przez dwie godziny będzie się mógł bardzo dobrze bawić z dziećmi (wynajęty Mikołaj w przedszkolu). Maluchy mogą go wyszarpać za brodę, zmierzyć czapkę czy nawet zrobić sobie pamiątkową fotografię. Wydarzenia takie pozostają na długi czas w pamięci, jest więc zrozumiałe, że większość dzieci doczekać się już nie może świątecznego okresu.