Jak przygotować najpiękniejsze święta przy czym nie zwariować?

Przygotowania przedświąteczne przeważnie wyglądają tak. Na początek zdaje ci się, że masz jeszcze sporo czasu. Ni stąd ni zowąd zaczyna się on nieoczekiwanie kurczyć.
Kilka dni przed świętami wpadasz w panikę: robisz przedświąteczne porządki, nabywasz podarki, przebranie mikołaja, zaś Wigilia będzie u ciebie.

I na dodatek sama musisz ją przyszykować. Dalszy rozwój wydarzeń także możemy przewidzieć. Poniektóre gospodynie stoją całą nockę przy garnkach, a później wytrzymują tylko do wręczenia podarunków. Znużone zostawiają swoich gości przy stole i idą odespać całonocne kucharzenie. Inne, niesłychanie zapracowane gospodynie, ostatniego dnia biegają po sklepach po czym kupują „gotowce”. I na ogół są wściekłe, bowiem nie ma, tego, co potrzebowały kupić, a oprócz tego wydały dużo więcej pieniędzy, aniżeli zamierzały. Wszystkie za każdym razem postanawiają, że w przyszłym roku będzie inaczej. Co zrobić, aby święta nie stały się zmorą gospodyni?
rękawiczki

Autor: znanenieznane.pl
Źródło: znanenieznane.pl
przebranie mikołaja

Autor: abcslubu.pl 
Źródło: abcslubu.pl

Dobra organizacja to baza, aby nie wpaść w świąteczną panikę. Mają o tym pojęcie wszyscy, na których głowie leży przygotowanie uroczystości. Najlepiej rozpocząć od rozpisania menu na wszystkie świąteczne dni. Następnie sporządź spis sprawunków. Trzeba wyszczególnić artykuły, jakie można kupić wcześniej (dla przykładu cukier, olej, słodycze), a na ostatni tydzień pozostawić jedynie te, jakie nie mogą zbyt długo leżeć.

Zanotuj szczegółowo co masz zrobić: przykładowo przygotować jarzyny na sałatkę, posiekać cebulę do śledzi, wydobyć pasztet z zamrażalników.

Jeśli masz ochotę dodatkowo przeanalizować opublikowany tu problem, to kliknij ten link. Bez obaw, to wiarygodny link (https://ocelio.pl/musli-bezglutenowe) – są tam ciekawe treści.

Lepiej przeznaczyć więcej czasu na stworzenie planu aniżeli potem miotać się po kuchni od jednej pracy do drugiej i frapować się: co ja mam jeszcze na dziś do zdziałania.