W jakie miejsce dobrze wybrać się na urlop albo dłuższy weekend? Co jesteśmy w stanie zobaczyć w Polsce?

Rozpoczyna się sezon na wyjazdy weekendowe. Robi się coraz bardziej przyjemnie, więc dobrze przeznaczyć trochę czasu, żeby pojechać w atrakcyjne miejsce i zostać tam troszkę czasu. Każdy z nas ma w roku urlop i oczywiście wyjeżdżamy w takiej sytuacji na dwa-trzy tygodnie, lecz zapominamy o bardziej krótkich wypadach, jakie też mogą być miłe. Zwłaszcza, że mamy taki krótki okres wiosenno-letni, iż faktycznie najlepiej go wykorzystać do maksimum.

zachód słońca nad jeziorem

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Tym bardziej także, że faktycznie żyjemy w cudownym kraju, choć być może nie potrafimy tego docenić. Patrzymy na pozostałe kraje i mówimy, że tam to jest pięknie, że tam by się pojechało. Wiadomo, że każdy kraj ma coś, czym się jesteśmy w stanie pochwalić, ale to nie oznacza, iż Polska jest jałowa i nudna. Mamy Bałtyk, gdzie jesteśmy w stanie wynająć domki letniskowe nad morzem, mamy góry, a w nich znaczną ilość szlaków oraz szczytów do zdobycia. Piękne schroniska oraz pensjonaty w górach to świetna propozycja na majówkę albo inny dłuższy weekend.

Wreszcie istnieją mazurskie jeziora, w których warto wynająć domek nad jeziorem i cieszyć się ciszą oraz bliskością przyrody – sprawdź. Nie zapominajmy jednocześnie o naszych miastach, każde przecież ma swój urok. Stolica, chociaż niedoceniana przez wiele osób, ma naprawdę wiele do zaoferowania, a rozwija się z każdym rokiem. Wrocław, stolica Dolnego Śląska, to miejsce wyjątkowe, w którym odnajdziemy pozostałości z różnorakich epok.

stare miasto w Pradze

Autor: Davis Staedtler
Źródło: http://www.flickr.com
No i Kraków, przecież to dawna stolica Polaków, wyjątkowe miejsce, do którego przyjeżdża najwięcej turystów z zagranicy. Niektórym przypomina jedno z piękniejszych miast na świecie, czeską Pragę. Jak jednak byliśmy w tych miejscach to nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby zobaczyć inne, mniej oczywiste, jak Toruń lub Białystok.
Szczególnie to drugie, pozostające jakby na peryferiach, zasługuje na odkrycie. Dla ludzi z Polski zachodniej bardzo ciekawe będzie to, że w tamtej części Polski są cerkwie i oczywiście w ślad za tym występują krzyże prawosławne. W zachodniej Polsce one nie występują, więc możemy być zaskoczeni, że jeden kraj, a tak się różni. Na koniec najlepiej wspomnieć o Puszczy Białowieskiej i miejscowości Białowieża, wyjątkowym miejscu, a wcale nie tak częstym kierunkiem urlopowych wyjazdów.

Zobacz również – www.domki-letniskowe.pl