Jak zaplanować swoją pracę i motywować się do systematyczności?

Motywacja do działań jest często bardzo trudne. Głównie dlatego, że aktualnie otacza nas mnóstwo „rozpraszaczy”, jak na przykład smartfony czy dostęp do Internetu. Otrzymujemy wiele informacji, z którymi nierzadko zapoznajemy się powierzchownie, nie skupiamy uwagi przy czymś na dłużej, poza tym często robimy kilka rzeczy jednocześnie, na przykład oglądamy telewizję i robimy notatki itp.

kalendarz książkowy

Autor: Bisnotcher
Źródło: http://www.flickr.com
Kalendarze trójdzielne

Niełatwo jest skupić się w pełni, jednakże istnieje wiele sposobów, które nam w tym pomogą. W jaki sposób zaplanować swoje zajęcia i zmotywować się do systematyczności? Przede wszystkim wypróbuj planowanie. Chociaż nierzadko z planów nic nie wychodzi, praktyka czynią mistrza. Na pewno wykreślanie kolejnych podpunktów z listy da nam ogromną satysfakcją, tym samym siłę do kolejnych działań. W jaki sposób planować? Każdy musi wypracować własny dla siebie system. Początkowo warto nabyć kalendarze książkowe a5 dzienne.

Wpadł Ci w oko prezentowany tekst? Jeżeli tak, to sprawdź także przydatne materiały, które posiadają podobne dane na opisywany temat – jeśli chcesz, to sprawdzić kliknij tutaj!

Codziennie rano lub przed snem zanotuj wszystkie obowiązki, które musisz wykonać.

Oczywiście możesz je dzielić na dłuższy okres, lecz jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z planowaniem może to nie być prawidłowy pomysł. Poza tym planowanie planowanie finansów z zbyt dużym wyprzedzeniem często jest zwyczajnie nieskuteczne. Oznacz zadania ważne i te, które w razie niepowodzenia można bez problemu odłożyć na później. Wykreśl każde zakończone punkty. Dzięki temu zawsze będziesz dokładnie wiedzieć, jak dużo przed tobą. Z pewnością zauważysz, że każde odhaczane zadania przynoszą poczucie ulgi i popychają cię do jeszcze większej aktywności. Jeżeli na liście znajdują się punktu, które nie dają ci spokoju, chociaż nie są bardzo ważne – zajmij się nimi, kiedy rzeczywiście masz taką możliwość. Wtedy lepiej wykonasz pilne sprawy.

Gdzie się przyjmą kalendarze książkowe?
W planowaniu nierzadko pomaga również prezentacja naszego kalendarza. Jeśli sprawi ci to przyjemność, zacznij używać kolorowych karteczek, zakreślaczy, długopisów żelowych itp. Przeznacz kolor dla danej grupy zadań. W sklepach pojawiają się już kalendarze książkowe 2016, które mogą stać się twoim wymarzonym organizerem.Oprócz planowania, postaraj się również zapewnić sobie jak najwięcej spokoju. Pozbądź się rozpraszaczy. Wyłącz przeglądarkę, a jeżeli jest ci potrzebna do pracy, wgraj do niej aplikację blokującą przeszkadzające witryny. Wycisz powiadomienia w smartfonie. Jeśli pracujesz w mieszkaniu nie włączaj w tle telewizji. Staraj się słuchać takiej muzyki, która pomoże ci się skupić. W związku z tym planowanie z pewnością przyniesie wyczekane efekty, a my staniemy się pełni motywacji i sił do dalszych działań. Zobacz link