Alby komunijne jako standardowy aktualnie ubiór do komunii dla dzieci.

Przyjęcie sakramentu pierwszej komunii świętej zaczeło być uroczystością komercyjną. Nakłady pieniężne związane z owym zdarzeniem często przekraczają oczekiwania rodziców. Zakup alby, sukienki komunijnej i wszystkich dodatków niezbędnych dziecku do przystąpienia do pierwszej komunii oraz organizacja przyjęcia związana jest z dużymi kosztami. Koszty związane z pierwszą komunią świętą rozpoczynają się już kilka miesięcy wcześniej. Każde dzieciątko, by móc dołączyć do owego sakramentu, koniecznie musi mieć różaniec, gromnicę oraz książeczkę do nabożeństwa. Te zakupy wiążą się z kosztami blisko 60 zł.

Komunia

Autor: Simone Meier
Źródło: http://www.flickr.com

Od paru lat w kościele katolickim dzieci pierwszokomunijne mają sakrament w jednakowych szatach, jakimi są alby komunijne. Wcześniej każda z dziewczynek mogła być odziana w sukienkę komunijną, a chłopcy w garniturki, co łączyło się z tym, że podczas mszy istniała mała rewia mody. Alby komunijne i takie same sukienki komunijne są wyjatkowo dobrym wyjściem, wszystkie mluchy wyglądają tak samo, nie ma bogactwa i zbędnego strojenia się . Ale w wielu parafiach dyktuje się zamówienie alb komunijnych i sukienek w wybranej danej firmie, by wszystkie były takie same.

Wiąże się to z tym, że rodzice nie mają możności szukania tańszej opcji kupna. Średnio owy strój kosztuje od 100 do 150 zł. Do tego należy doliczyć jeszcze obuwie, pelerynę i ubranko na przebranie. U panienek zazwyczaj są to sukieneczki, a dla potomków popularne garnitury. I tu również należy wyciągnąć z portmonetki blisko 200 zł. Rajtuzki, rękawiczki, torebeczka na różaniec i książeczkę, do tego wianek na głowę, wydaje się, że są to drobnostki, lecz one też kosztują. Każdy rodziciel pragnie, aby ten dzień zachował się w pamięci jego pociechy.

Komunia

Autor: Simone Meier
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego też urządzane są imprezy komunijne. By w maju można było urządzić przyjęcie komunijne, konieczne jest dokonać rezerwowania już sporo wcześniej, gdyż na miesiąc przed uroczystością możemy już nic nie znaleźć. Przyjęcie komunijne to głównie obiad plus herbata i ciastko. Za 3-4 godziny uroczystego świętowania musimy zapłacić minumum 80 zł za osobę.

Jeśli pragniesz wiedzieć dużo na ów temat, to przejdź na naszą kolejną witrynę oraz dowiedz się i sprawdź czegoś innego o tym poście.

Wiele restauracji proponuje swoim klientom tańszą opcję np. z swoimi ciastami. Prosząc na przyjęcie komunijne 20 osób wydamy za nich blisko 1600 zł.