Czy ubrania komunijne to wciąż przesyt wyglądu nad istotą?

W życiu każdej rodziny jest wiele istotnych wydarzeń, które scalają jej członków. Niecodzienne poczucie bliskości tworzy się w czasie upiększania pomieszczeń, zgodnego spożywania świątecznego jedzenia, zgodnych pogawędek i wspólnego śpiewania. Polska rodzina czci wydarzenia najczęściej powiązane z praktykowaną wiarą.

pierwsza komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród szczególnych i szumnych wyliczyć można czczone w grudniu Boże Narodzenie a także święto przypadające zwykle wiosną – Niedziela Wielkanocna. Są to uroczystości duchowe, a równocześnie rodzinne. Do najważniejszych uroczystości typowo rodzinnych, które są także silnie połączone z nauką kościoła są – ślub, narodzenie dziecka, jego chrzciny i uroczystość komunijna. Interesująca oferta: .

Święto pierwszej komunii świętej, jest bardzo istotnym wydarzeniem w życiu dziecka i rodziny. Końcowe dni maja lub początkowe dni czerwca, to czas niejako zarezerwowany na tę okazję. Okres wiosenny jest odpowiedni do urządzania uroczystości komunijnej z uwagi na towarzyszący tym miesiącom urok odradzającej się przyrody.

Często o sprawach, które nam się podobają dowiadujemy się na podstawie recenzji. Może w taki sposób będzie w tej sytuacji, gdyż zapraszam do lektury (http://www.metalfach.com.pl/produkty/rozrzutniki-obornika/) pokrewnego tekstu.

Na tę podniosłą uroczystość dorośli nie oszczędzają na ubrania do pierwszej komunii. Dzieci ubrane są w świąteczne stroje, dziewczynki ubrane są zazwyczaj w białe ozdobne sukienki, chłopcy zaś ubrani są w garnitury.

Sukieneczka z tkaniny o śnieżnobiałej barwie, podkreśla czystość a zarazem podniosły urok wydarzenia. Strój chłopców, to z reguły popularny małych rozmiarów garnitur w kolorze czarnym, granatowym lub ciemnoszarym, spotyka się również chłopców ubranych w jasne garnitury.

pierwsza komunia święta

Źródło: flickr.com

Tym, co budzi spory jest niekiedy bardzo nietypowa forma dziewczęcych sukienek, często przyrównywanych do sukien ślubnych.

Jeśli masz ochotę wiedzieć więcej, to przeczytaj dodatkowe wątki (https://www.banery-druk.net/banery-reklamowe-czestochowa). Odnajdziesz je na następnej stronie, którą umieściliśmy pod poniższym linkiem.

Kokardy, wianki, falbany oraz wszelkie ozdoby dla niektórych wydają się nie pasować do okoliczności jaką jest pierwsze przyjęcie komunii. Stąd coraz chętniej ogląda się mimo wszystko uniwersalne białe stroje dla dziewczynek i chłopców, tzw. alby.