Jak najbardziej odpowiednio przygotować nasze dziecko do komunii świętej? Co jest istotne a z czym nie przedobrzyć? Czy jest coś takiego?

Perfekcyjna, śnieżnobiała suknia, dokładnie dobrane obuwie, wspaniale i mozolnie przygotowana fryzura, doskonale dobrana restauracja, a jeszcze ciekawsze menu, tłum zaproszonych, ładne prezenty i koperty, w których znaleźć można banknoty… Z pewnością wielu myśli, że mówimy o weselu, gdyż opis jest łudząco podobny. Nic z tych rzeczy, to obraz polskich komunii, coraz popularniejszy.

porównaj informacje

Autor: Simone Meier
Źródło: http://www.flickr.com
Początki przygotowań do komunii zaczynają się już we wrześniu. Rodzice wraz z dziećmi pojawiają się na październikowych różańcach, czyli w coniedzielnych mszach i wielkopostnych drogach krzyżowych. Na parę miesięcy przed uroczystością następuje wręczenie różańców, medalików oraz dróg do nieba.

Prezentowany tekst całkowicie Cię pochłonął? Jeśli tak, to zaciekawi Cię też niezła witryna, która ma zbliżone dane.

Oczywiście, że aspekt duchowy komunii to jedno, pozostaje jednak druga strona medalu. Piękna sukienka czy alba – co wybrać? To jeden z największych problemów w dyskusji w czasie organizacyjnych spotkań przed komunią.

Z pewnością zaś najbardziej rozsądnym wyborem wydają się alby, ponieważ są skromne i nie ujawniają od razu zamożności rodziców – zobacz ofertę Alby Komunijne. Równocześnie, w wielu kręgach to, iż nie są zbyt modne może przeszkadzać w zakupie. Mówi się, że komunia jest tylko razy w życiu, więc dziewczynka musi wyglądać jak księżniczka. Jeśli skumulujemy koszta stroju dla dziewczynki, zbierając najwyższe koszty, to uzyskamy kwotę około lub powyżej tysiąca złotych. Wiadomo, że warto szukać oszczędności, lecz na

komunia

Źródło: flickr.com

większe obniżenie kosztów nie ma co liczyć.

Równocześnie są osoby, które mogą wydać naprawdę wielka sumę choćby na suknię. W sumie to w tym temacie nie ma ograniczeń, pozostaje jednak pytanie czy warto, czy to jest najważniejsze. Pewnie, w pewnych sferach chodzi tylko o wygląd, o to, aby prezencja przysłoniła pozostałe rzeczy, nie mówiąc już o jakimś aspekcie duchowym.

Jednak, sumując to wszystko poleca się po prostu podejść do tematu w sposób jak najbardziej naturalny, a więc wybrać strój skromny i najbardziej odpowiedni, taki jak alba. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż przesadzanie z jakimś kreacjami, jakbyśmy przygotowywali nasze dziecko na jakiś konkurs piękności.

Jeżeli zainteresowała Cię prezentowana tematyka, śmiało sprawdź ten link – to opracowanie (https://scenariuszzycia.pl/blog/droga-zycia-numerologia/) z pewnością także będzie warte Twojej uwagi!

O to akurat w przyjmowaniu sakramentu nie powinno chodzić.